Tak co je novýho v New Yorku, Šárko? (prosincový upgrade)

Koncem května jsem psala o nových atrakcích a zajímavostech ve městě.

Především o nové části v Chelsea, která se jmenuje Hudson Yards . Práce na okolí metra 34 street pokračují, stavějí se nové dva věžáky a zjistili jsme, že mrakodrap sousedící se vyhlídkou Vessel má obrovská kola, zabudovaná v rozích. Tak jsme se trochu vsázeli, jestli to je jen ozdoba navazující na železniční styl pěší cesty High Lane nebo to bude fakt jezdit :-).

Novinkou Vessel je nová rezervace vstupenek. Dříve ten, kdo přišel, našel u vyhlídky chlapíka, který rozdával tickety na určitou hodinu. Teď už je tam automat. Musíte si naklikat datum a hodinu a hlavně zadat svůj telefon, na který vám přijde potvrzení. Nojo, jenže ono to moc nejde, z té +1 změnit na jinou předvolbu. Asi nejjednodušší je ofotit si QR kód a přes mail si to poslat. Ovšem když nemáte data, musíte trochu „lovit“ v éteru, protože má sice obchodní centrum wi fi zdarma, ale jen někde.

Pořád bude nejrychlejší zarezervovat si termín přes jejich stránky https://tickets.hudsonyardsnewyork.com. A že nevíte přesně, kdy tam půjdete? Spojte to s cestou po High Lane (nejlépe z Greenwiche, roh Gansevoort a Washington street). Když přijdete o chvíli dříve, nevadí, naopak. Navštivte obchodní centrum Nieman Marcus a jestli si chcete opravdu pochutnat, zajděte do Citarella Gourmet Marketu, nebudete litovat.

Obchodní centrum má několik pater a (jak jinak) desítky luxusních značek v buticích a obchodech. Najdete tu dobré kavárny a prodejnu potravin. Také nádherné hračkářství, které bylo teď před Vánoci v obležení rodičů. Celý areál sice ještě není dokončený, ale stojí za návštěvu. Nejlépe se sem dostanete linkou metra 7 z Manhattanu i z Queens.

A jak to tady bude fungovat na jaře, to zase napíšu po návratu ze zájezdu :-).

Kontaktujte mě