NETURISTICKÁ MÍSTA V NEW YORKU – ČÁST II.

A ještě jednou mám pro vás NĚKOLIK TIPŮ ohledně méně turistických míst, tentokrát v NEW YORKU – díl II.

Proč díl II ? Protože je to město VÉÉÉÉÉLIKÝÝÝÝÝ .

Když jsem v New Yorku v roce 2001 pět měsíců žila, myslela jsem si, že dokonale poznám všechny čtvrti. Opak byl pravdou, protože jsem skoro nikam nechodila (ale o tom až někdy jindy, až budu mít chuť psát „veselé historky z natáčení“). Tahle méně obvyklá místa jsem objevila až při dalších návštěvách.

Takže, kde si to ještě užijete (trochu) bez turistů?

Tady je mých 5️⃣ :

✅ ROCKWAY BEACH – když se řekne „městská pláž“, většině se vybaví Brighton beach na Coney Islandu. Tam je takové to známé molo s lunaparkem. Je tam ale dost lidí (a hlavně Rusáků, protože to je jejich newyorkské teritorium). Jednou z dalších pláží je úzký, osmikilometrový pás na Long Beach. Dojedete tam asi za hodinu a půl z Manhattanu metrem A. Cestou si užijete i hezkou jízdu po povrchu a nad vodou.

✅ THE FRICK COLLECTION – elegantní muzeum na Upper East Side (blízko Central parku) s nádhernými uměleckými díly, včetně portrétů, soch a starožitností, které láká méně turistů. Jen si předem zkontrolujte, zda mají otevřeno, otvírací dny jsou jen čtvrtek až neděle od 10 do 18 hodin.

✅ THE VIEW – v posledním patře hotelu Marriot Marquise na Times Square je bar a restaurace, které se za 45 minut otočí o 180 stupňů. Do baru nepotřebujete rezervaci, pokud bude volno, najděte si místo u okna, dejte si předražený drink a nechte se „povozit“. Můžete ušetřit za drink, když na recepci řeknete, že se chcete jen podívat dovnitř (třeba kvůli plánovanému večírku), je to trochu trapný a není to ten zážitek, ale za zkoušku nic nedáte.

✅ THE CATHEDRAL CHURCH OF ST. JOHN THE DIVINE – u severozápadního cípu Central parku, kousek od metra A,B,C se nachází jedna z nejkrásnějších katedrál (mně osobně se líbí víc, než St. Patrick na Fifth Av.). Mimo jiné má největší rozetu (okno) v USA, sestavenou z 10000 kousků skla. V okolí stojí za návštěvu areál Columbia University a památník generála Granta.

✅ ARTHUR AVENUE – kousek od Zoologické zahrady v Bronxu můžete zažít pravou Little Italy. Jedna je samozřejmě na dolním Manhattanu, ta ale ustupuje rok od roku čínským krámkům a restauracím. Tady se tak trochu zastavil čas. Především v místních pizzeriích se budete cítit jako v „osmedesátkách“. Oblíbeným podnikem je (mimo letní měsíce) je Pugsley Pizza.

Kontaktujte mě