NETURISTICKÁ MÍSTA V SALZBURGU

Hodilo by se vám NĚKOLIK TIPŮ ohledně méně turistických míst, tentokrát v SALZBURGU?

Tak tady jsou.

Salzburg není velké město. Projdete ho skrz naskrz za pár dní. Atraktivní je především v létě, kdy probíhá Salcburský festival nebo v období Adventu, kdy je město nádhernou, skoro pohádkovou kulisou pro vánočním trhy.

A protože je oblast Salzkammergut čím dál víc oblíbená u místních i cizinců, začíná se plnit i město samotné. Na záchytných parkovištích jen stěží seženete místo pro svoje auto a v centru už nezaparkujete vůbec…

Takže, kde si to ještě užijete (trochu) bez turistů?

Tady je mých 5️⃣ :

✅ NONNBERG KLOSTER – benediktinský klášter stojí na lehce vyvýšeném místě na úpatí hory, na níž se vypíná salcburská pevnost Hohensalzburg. Klášter je známý svými gotickými stavebními prvky, nástěnnými malbami a drobnými uměleckými díly. A právě tady začal příběh, který byl zfilmován do podoby hollywoodského filmu „The Sound of Music“. Každé ráno zde jeptišky zpívají gregoriánské chorály.

✅ FRIEDHOF ST. SEBASTIAN – tento historický hřbitov (ze 16. století) je nejen klidným místem, ale je také bohatý na kulturní dědictví. Nachází se zde hroby mnoha slavných Salcburských obyvatel a má unikátní atmosféru. Kromě členů královské rodiny jsou zde pohřbení i příbuzní W.A.Mozarta.

✅ SCHLOSS HELLBRUNN A HELLBRUNN ALLEE – zatímco zámek Hellbrunn je poměrně populární a hojně navštěvovaný, krásnou alej vzrostlých stromů už většina návštěvníků z programu vynechává. Skoro 3 kilometry dlouhá cesta vede až k malým jezírkům a je proto ideálním místem pro relaxaci. Navíc je alej nejstarší svého druhu na světě.

✅ MY MOM’S – malá cukrárna v centru města, kde najdete ty nejlepší skořicové šneky na světě. Musíte do nenápadného průchodu v Linzer G. č. 28. Vsadím se s vámi, že až je ochutnáte, vezmete si ještě minimálně dva s sebou do sáčku :-).

✅ GETREIDGASSE – historická ulička s kašnou a oblázkovým dlážděním se nachází v centru města. Je známá kouzenou atmosférou, úzkými průchody, historickými fasádami, rodným dome W.A.Mozartav č.9) a hlavně kovovými značkami nad vchody do obchodů.

Kontaktujte mě