NETURISTICKÁ MÍSTA V BANGKOKU

NĚKOLIK TIPŮ ohledně méně turistických míst, tentokrát v BANGKOKU.

Začíná se lítat do tepla a jednou z nejoblíbenějších destinací je stále Thajsko. Ať už pokračujete na Krabi, Ko Lanta, Ko Samui, Ko Lipe apod. , Bangkoku se nevyhnete, protože tam létá většina letů.

A taky by to byla škoda… neužít si plavbu po řece, návštěvu chrámů nebo pověstnou Khao San Road. Za pár minut vás z ní bude bolet hlava .

Takže: kde vás hlava z mraků lidí (a turistů) zaručeně nebude?

Tady je mých 5️⃣ :

✅ ČTVRŤ THONBURI: tuto oblast najdete na západním břehu řeky Chao Phraya. Nabízí autentický pohled na život místních obyvatel. Můžete si prohlédnout tradiční trhy, malebné uličky a chrámy, hlavně nejznámější Wat Arun (na fotce dole). Po kanálech, které se nazývají khlongy, plují čluny s dlouhou zádí a až budete mít dost romantiky, zajděte si na koktejl střešního baru hotelu Avani+ Riverside Bangkok Hotel.

✅ LUMPINI PARK: i když je v centru města, jeho velikost poskytuje soukromí a odpočinek na trávě. Najdete tam i divokou přírodu, včetně ještěrek, ryb, ptáků a vodních želv. Můžete pozorovat místní obyvatele cvičící tai chi, jógu nebo aerobic. Je to skvělé místo k pozorování místních tradic a životního stylu.

✅ BAAN DON KAI DEE: tahle klidná vesnici s tržnicemi, kde se prodává proslulý řemeslný porcelán, se nachází asi 40 km západně od centra Bangkoku a je skvělou destinací pro každého, kdo se zajímá o thajskou kulturu a místní cestovní ruch. Můžete na vlastní oči vidět, jak zde lidé žijí a pracují. Benja a rong znamená „pět barev“, kvůli jedinečnému stylu zdobení bílého porcelánového podkladu různobarevnými emaily, který pochází z dynastie Ming v Číně. Zdejší porcelán představuje jednu z nejbarevnějších a nejzdobnějších thajských ručních prací.

✅ CHINA TOWN: mezi Yaoewarat road a řekou vás v desítkách malých uliček uchvátí atmosféra malých garáží, kde máte pocit, že najdete všechno k opravě čehokoliv od hodinek po letadla. Do toho neskutečný pach bublajících hrnců a místní, kteří si do misky to „něco z hrnce za 15 bathů“ odnášejí domů. Turistů moc nepotkáte (ten smrad je fakt strašnej). Nejbližší stanice metra je Wat Mangkon.

✅ THONGLOR A EKAMAI: tyto čtvrti jsou oblíbenými destinacemi pro místní mladou generaci. Kromě barů a klubů zde najdete spousty kaváren, kde se lidé scházejí na diskuzi nebo deskové hry. Oblíbený je hlavně makruk což je abstraktní desková hra, podobná šachu, která vychází ze starší indické hry Čaturanga (předchůdce všech dnešních šachových her).

Kontaktujte mě