NETURISTICKÁ MÍSTA V CANNES A NICE

Jako každý týden mám pro vás NĚKOLIK TIPŮ ohledně méně turistických míst, tentokrát v CANNES a v NICE.

Obě tato města v jižní Francii je možné navštívit celoročně (pořád je tam lepší počasí než u nás ). Doba, kdy z Prahy létala přímá linka, už jsou dávno pryč, ale často se prohlídka těchto míst vyplatí při cestě do Provence nebo Languedocu.
Kdybyste přece jen chtěli použít křídla, tak Ryanair létá do Marseille.

Na kterých místech Azurového pobřeží budete bez stovek dalších návštěvníků?

Tady je mých 3️⃣ + 3️⃣:

✅ LE SUQUET:
Historická čtvrť Cannes nabízí malebné uličky, krásné trhy a útulné kavárny. Je to ideální místo k procházce daleko od turistických davů. Muzeum Château de la Castre na kopci vystavuje krajinářské malby Riviéry a kostel Notre-Dame d’Espérance v gotickém stylu nabízí nádherné výhledy na záliv v Cannes.

✅ OSTROV SAINTE – MARGUERITE:
Přibližně 15 minut trajektem od přístavu v Cannes se nachází tento největší z Lérinských ostrovů, který je známý pevností Fort Royal, kde byl vězněn Muž se železnou maskou a která od roku 1978 slouží jako muzeum. Na dalším z ostrovů, Île Saint-Honorat se nachází klášter cisterciáckého řádu. Nabízí úžasné výhledy na moře a Cannes.

✅ LE BAOLI:
Toužíte po „high“ prostředí? Tento stylový klub je umístěný přímo na pláži, je populární mezi místní smetánkou (z nedaleko kotvících jachet) a nabízí koktejly, moderní hudbu a exkluzivní atmosféru.

✅ CIMIEZ MONASTERY:
Klášter Cimiez je oázou klidu s krásnými zahradami a uměleckými díly. Je to skvělé místo pro ty, kteří hledají klidné a kultivované prostředí. Postavili ho v 9. století bratři z opatství Saint-Pons. V roce 1543 byl klášter františkánských bratří zničen při obléhání Nice. Po revoluci jej armáda přeměnila na kasárna a později na vojenskou nemocnici. V 19. století byl kostel doplněn o novogotické fasády a kruchty, což mu dává současný styl.

✅ PLÁŽE na MAGNAN:
Veřejná pláž Magnan je skutečnou městskou pláží se snadným přístupem k veřejné dopravě, se spoustou možností občerstvení a stravování. Navíc je z centra Nice snadno dostupná pěšky. Pláž je široká a dlouhá, díky čemuž je oblíbená v lidnaté čtvrti. Jelikož je pláž od Anglické promenády oddělena vysokými skalami, je klidnější než mnohé jiné pláže v Nice.

✅ LIBERATION MARKET:
Tento trh nabízí autentický zážitek z nakupování a místní speciality. Místní sem rádi chodí pro regionální produkty a pokrmy. Nemusíte chodit brzy ráno, tyhle dobroty vydrží až do poledního slunce :-).

Kontaktujte mě