NETURISTICKÁ MÍSTA V NEW YORKU – ČÁST I.

NĚKOLIK TIPŮ ohledně méně turistických míst, tentokrát konečně v NEW YORKU – díl I.

Návštěva New Yorku je snem většiny lidí, kteří mají rádi velkoměsta. Takové to „Já bych nejel(a) do New Yorku ani zadarmo“, řekne většinou člověk, který byl nejdál v Bibione a neumí si koupit ani jízdenku na Flixbus. Nemám ráda tyhle kecy, aby byl člověk zajímavej. Vidět New York chce každý člověk, který rád cestuje. A to i ten, jehož preference jsou hory, příroda a klid (až na opravdové výjimky). Protože New York JE CELÝ SVĚT .

Odvrácenou stranou města je hluk, davy lidí, bezdomovci a od minulého podzimu pach marjánky. Na Times Square se doslova posunujete po chodníku (když se něco opravuje, tak skoro stojíte). Ruku na srdce, i to je dobré vidět a zažít. Pozitiva převažují a nezůstává u jediné návštěvy v životě. Naopak.

Takže, kde si to užijete bez turistů? NIKDE!
Ale vím o pár místech, která moc turistická nejsou.

Tady je mých 5️⃣ :

✅ THE ELEVATER ACRE – veřejný park na střeše budovy v centru Manhattanu, který nabízí krásné výhledy na East River. Nečekejte bůhvíjakou výšku, spíš jednoduchou dosažitelnost od stanice South Ferry. Můžete odsud pozorovat vzlety a přistávání helikoptér z nedalekého heliportu.

✅ ASTORIA BLVD – populární bulvár čtvrti Queens (pod kovovou konstrukcí linek metra N a W) je plný malých obchodů, bister, pohřebních ústavů a atmosféry „osmdesátek“. Žije tu nejpočetnější komunita Čechů a Slováků, kteří s oblibou navštěvují přes sto let fungující zahradní restaurace Bohemian Hall.

✅ ČTVRŤ WILLIAMSBURG – stále opomíjená část Brooklynu, kam vede šedivé metro L. Okolí stanice Bedford Av. je protknuté atmosférou oblíbených tržnic jako např. Smorgasburg. V parku Domino přímo pod Williamsburg bridge je nádherný starý cukrovar a pěší zóna s výhledem na Manhattan.

✅ CALVARY CEMETERY – část hřbitova, která je blíž k East River, je nejlépe dosažitelná busem B24, vyjíždějícím od metra Greenpoint. Nádherný hřbitov nabízí jedinečné pohledy na panorama Manhattanu, chvíle klidu a možnost potkat místní starousedlíky a popovídat si s nimi o životě (a smrti).

✅ GREENACRE PARK – soukromý, přesto veřejně přístupný park ve dvorním traktu budov nacházející se na East 51 Street mezi 2 a 3. Avenue ve čtvrti Turtle Bay na Manhattanu. Byl navržený architektem Hideo Sasakim a dominuje mu nádherný vodopád. Cestou k lanovce na Roosevelt Island je to příjemná zastávka.

CHCETE TAKÉ DO NEW YORKU A NEVÍTE SE RADY? NAPIŠTE MI A DOMLUVÍME SE.

KONTAKT

 

Kontaktujte mě