NETURISTICKÁ MÍSTA V ŘÍMĚ – PODRUHÉ

Dnes mám pro vás NĚKOLIK TIPŮ ohledně méně turistických míst, tentokrát v ŘÍMĚ. A to už podruhé.

PROČ PODRUHÉ?

ŘÍM je u Čechů třetím nejnavštěvovanějším evropským městem

ŘÍM je Čechy navštěvovaný celoročně

ŘÍM je pro Čechy lehce dostupný letecky několikrát denně

Nejlepším obdobím pro návštěvu je březen a duben (pozor na Velikonoce) a říjen. To bývají ceny za ubytování nižší, není vedro, ale krásně teplo a hlavně je míň lidí. I tak je jen málo míst, která si užijete sami…

Tady je mých 5️⃣ :

✅ PONTE FABRICIO: nejstarší římský most z roku 62 př. n. l. vás zavedena na Isola Tibertina, ostrov s nemocnicí a bazilikou Sv. Bartoloměje. Na nábřeží pod mostem, kde řeka vytváří peřeje, se dělají moc hezké fotky.

✅ „TAJNÁ“ VYHLÍDKA NA KAPITOLU: nemusíte kvůli ní navštívit Palazzo Conservatori, ale sejít jen kousek pod něj a dát se doleva do Via delle Tre Pile. Dřevěnými dveřmi (postranní vchod do muzea) vyjdete do posledního patra a objevíte bar s krásnou terasou a výhledem na centrum Říma.

✅ MUSEO BORGHESE: jedno z nejkrásnějších muzeí ve městě má omezenou kapacitu a vstupenky koupíte pouze online. I díky tomu si můžete vychutnat genialitu soch od jednoho z největších italských mistrů, Berniniho.

✅ BORGO PIO: také Borgo Vittorio a Borgo Angelico. Kouzelné úzké uličky blízko Svatopetrského náměstí plné malých kaváren, galerií, skvělých cukráren a romantických domků porostlých vistáriemi. Nejlepší zmrzlina je už léta v Gelaterii Sublime (Borgo Pio č.40), u vchodu je zaparkovaná tyrkysová Vespa.

✅ TIVOLI: ani ne hodinu autobusem z Říma se vám kromě krásného výhledu na Tivolské údolí otevřou i zahrady Villy d’Este, která je na seznamu UNESCO. Užijete si desítky fontán a vodní varhany, které (i když falešně) hrají ve 12 a ve 12:30 na horních terasách. Cestou z Tivoli můžete navštívit Hadriánovu vilu.

Máte nějaké TAJNÉ MÍSTO v Římě, které byste prozradili ostatním? Že ne? Tak to já zas ano :-).

Kontaktujte mě