NETURISTICKÁ MÍSTA V EDINBURGHU

ZNIVU mám pro vás NĚKOLIK TIPŮ ohledně méně turistických míst, tentokrát v EDINBURGHU.

Když se řekne Edinburgh, napadne většinu z nás slovo kámen, kamenný, pevný. Vybaví se nám věže hradu, královský palác, „divný“ Parlament, kašmírové svetry, golf, Harry Potter nebo typické masové haggis.

Hlavním městem Skotska neproudí sice davy turistů, ale ve Victoria street, na vyhlídce Calton Hill nebo na pěší zóně mezi hradem a Holyroodhousem jich je požehnaně. Kde si to užijete bez nich?

Tady je mých 5️⃣ :

✅ GREYFRIARS KIRKYARD – v blízkosti Národního muzea Skotska (s úchvatnou vyhlídkou z terasy) se nachází hřbitov s úžasnou a tajemnou atmosférou, a taky se spoustou zajímavých náhrobků. Od slavného psa Bobbyho, přes doktora Watsona až k Voldemortovi. Opravdu, na hřbitově je Thomas Riddell’s Grave.

✅ ROSLLYN CHAPEL – člověk by řekl, že i díky filmu Šifra mistra Leonarda, budou brát turisti tuhle kapli útokem. Opak je pravdou. Možná proto, že průměrná doba setrvání turisty v Edinburghu je 1,65 noci. Navíc musíte z města hodinu autobusem č. 37. Ale návštěva rozhodně stojí za to, i když se na pár místech budete „zlobit“, že takhle to teda ve filmu nebylo .

✅ ST. PATRICK / CLERK STR. – jedna z dlouhých ulic vedoucích z centra města, plná obchůdků a bister, navíc s velkou koncentrací secondhandů, kde si můžete levně nakoupit úžasné vintage věci. Za pár liber se oblíknete do nepromokavých bund i do krásných vlněných kabátů. Navíc prospějete dobré věci, protože ve Velké Británii slouží tyto obchůdky charitativním účelům.

✅ OINK HOG ROAST ROLLS – v jedné z nejkrásnějších ulic města, ve Victoria street, najdete v č. 34 oblíbené bistro se sendviči z vepřového. Vyberete si typ housky, přílohu a omáčku. Jídlo je fantastické, porce velké a jestli máte, vemte si na sebe pláštěnku, protože se totálně „uprasíte“ (vlastní zkušenost ).

✅ DEAN VILLAGE – na východ od města, kousek za Dean Bridge, se nacházejí malebné kamenné domy a půvabné mosty přes řeku Water of Leith. Je to skvělé místo pro procházky a únik od rušného města, i když je to jen 20 minut z centra.

Kontaktujte mě