ZÁŘÍ V BENÁTKÁCH … PO COVIDU

ZÁŘÍ V BENÁTKÁCH …. A BONUS PRO JEDNOHO Z VÁS NA KONCI ČLÁNKU

Před měsícem jsem tady sdílela tipy na méně turistická místa v tomhle úžasném městě a musím říct, že pořád platí. Vrátila jsem se včera …

JAK SE BENÁTKY ZMĚNILY OD COVIDU? (kdy jsem tam byla naposledy).
Polovina září je „high season“, na druhou stranu bývá krásné počasí, je PO Filmovém festivalu a PŘED Bienále.

1️⃣ Razantně podražilo ubytování (jako po celém světě) a zvedla se pobytová taxa. Většina tříhvězdičkových hotelů atakovala hranici 250€ za noc.
❗Moje doporučení: zkuste apartmány. Jsou prostornější, levnější, mezi místními (takže s atmosférou), máte větší soukromí a snídani pořídíte v bistru.

2️⃣ Zdražila MHD, vstupy do kostelů i do muzeí. I tak se Venice card vyplatí (pokud nechcete chodit pořád pěšky a navštívit jen Dóžecí palác).
❗Moje doporučení: mrkněte na stránku https://lnkd.in/efsnh5gc a vyberte si, co opravdu potřebujete. Kartu MHD vám na základě voucheru vydají na letišti, na vstupy do muzeí poslouží kód, který scanují. Kartičku do muzeí (Chorus pas) dostanete v prvním kostele po předložení QR kódu. Je to čím dál složitější aneb ať žije technika.

3️⃣ Jídlo, pití a zmrzlina zůstaly plus mínus na svým. Stále dominuje pizza a menu turistico za 14€. Coperto (obslužné) stouplo na 2€ a víc a personál se vždycky zmíní o dýšku (co kdyby vám chutnalo ).
❗Moje doporučení: berte první restauraci, kterou potkáte a jste schopní si tam vybrat. Když budete chodit stylem „tak ještě mrknem, kde co mají“, bude od 19 hodin plno a nabídka je skoro všude stejná. A mimochodem, nejlepší zmrzlinu mají pořád na Lidu, v Gelateria le Magiche Voglie.

4️⃣ Ostrovy Murano, Burano a Torcello se stávají opravdu velkým tahákem a míří na ně stovky (nepřeháním) turistů z centrálních Benátek. Sobota a neděle jsou skoro nehratelný.
❗Moje doporučení: jeďte ve všední den dopoledne, vaporettem 12 a rovnou na Torcello. Pak na Burano a nakonec na Murano (je tam i víc možností návratu).

5️⃣ Půlhodina v gondole (max. 5 lidí) stojí oficiálně 80€, po 19. hodině 100€. Když máte štěstí, ukecáte hodinu za 150. V pěti lidech se to za 30€ na člověka vyplatí a kombinovat malé kanály s Grand kanálem je na hodinu akorát. Kdo chce jen lehký zážitek v podobě „traghetto“, stačí přijít ke kanálu a zaplatit 2€.
❗ Moje doporučení: vyhněte se dopoledni (jezdí nejvíc zásobovacích lodí a člunů s odpadky) a večeru (nejvíc husto na vodě všeobecně). Ideální doba je mezi polednem a třetí odpoledne. I tak se na místech GONDOLA SERVIZIO stojí fronty.

A kdo dočetl až sem a čeká ho dovolená v Benátkách do února 2024 (aspoň na 4 noci), mám pro něj ZDARMA Chorus pas na vstup do 16 (aktuálně 14) kostelů .

Kontaktujte mě