NETURISTICKÁ MÍSTA VE FLORENCII

Jako už mnohokrát, i dnes mám pro vás NĚKOLIK TIPŮ ohledně méně turistických míst, tentokrát ve FLORENCII.

Jsou města v Itálii, která nelze nemilovat. Florencie je jedním z nich. Každý, kdo se z ní vrátí, je okouzlen, nadšen a říká: „Ještě aspoň jednou se tam musím podívat“. A to je pak čas právě na ta méně profláknutá místa, protože při první návštěvě to bude Dóm, vyhlídka z Piazzale Michelangelo, Ponte Vecchio, Uffizzi…

Ale jsou vůbec ve Florencii místa, kde se nepotkáte s davy lidí?

Tady je mých 5️⃣ :

✅ GIARDINO BARDINI – tyto krásné zahrady jsou méně navštěvované než nedaleké Giardino Boboli, ale nabízejí úžasný výhled na město a mají půvabné terasy a sochy. Součástí parku je Villa Bardini plná obrazů italských mistrů.

✅ CAPELLA BRANCACCI – úchvatně vyzdobená kaple je uměleckým pokladem (taková menší sestra Sixtinské) a nachází se v kostele Santa Maria del Carmine. Je sice mimo centrum města, ale jezdí sem autobus C4. I když mnozí turisté tohle místo vynechají, je dobré zajistit si vstupenky předem.

✅ BIBLIOTECA DELLE OBLATE – z rušného centra můžete uniknout do ticha místní veřejné knihovny. A jen pár kroků od Dómu. V knihovně probíhají různé přednášky, kulturní akce, koncerty a pokud dostanete chuť na kávu, dejte si ji právě tady, s výhledem na Dóm.

✅ TRATTORIA SABATINO – nejen kulturou živ je člověk :-). Budete – li se chtít levně a velmi dobře najíst, zamiřte sem. Typická toskánská rodinná restaurace je sice troch z ruky, ale aspoň objevíte krásné části Florencie na „druhém břehu“. Chodí sem jen místní, menu je psané na stroji a cena jídel nepřesáhne 7 eur.

✅ VINCI – pokud projíždíte Toskánsko autem, nebo si jen auto na pár dní půjčíte, určitě se jeďte podívat do Vinci. Malé městečko cca 40 minut od Florencie je místem, kde se slavný malíř narodil. Až v kopcích objevíte jeho dům, bude vám jasné, kdy všichni renesanční malíři brali inspiraci pro pozadí svých obrazů.

Na Florencii a okolí nestačí jeden nebo dva dny. Ani jeden nebo dva týdny. Je to jeden z nejhezčích koutů Itálie (pro mě hned po Umbrii) a žádný cestovatel by ho neměl minout.

Kontaktujte mě