NETURISTICKÁ MÍSTA V MADRIDU

Co takhle zase NĚKOLIK TIPŮ ohledně méně turistických míst, tentokrát v MADRIDU?

Madrid, jako hlavní město Španělska, bojuje s oblíbeností Barcelony, která je často navštěvovaná i jen na jeden jediný den v rámci pobytů u moře na Costa Brava. Naštěstí i do Madridu létají z Prahy přímé lety a prodloužený víkend je ideální k návštěvě města v každém ročním období.

Tady je mých 5️⃣ :

✅ TEMPLO DEBOD – antický egyptský chrám z  2. století př. n. l., který stál nedaleko egyptského Asuánu a který egyptská vláda darovala Španělsku. Byl rozebrán, převezen do Madridu a opět složen do původní podoby. V Parque del Oeste je volně přístupný a nejhezčí je při západu slunce. Cestou k němu si na Plaza de Espaňa můžete koupit skvělé pražené oříšky.

✅ LAS VENTAS – téměř sto let stará třetí největší aréna na světě, je na Plaza del Toros. I když jste milovníky zvířat, stojí prohlídka koridy za to. Na zápas nemusíte, stačí si online koupit lístky na prohlídku celé budovy, která je postavena v neo -maurském stylu a její oranžovo – rezavá barva vypadá nádherně na fotkách.

✅ PALÁCIO DE CRISTAL – park Retiro v centru se řadí k nejhezčím zeleným plochám města. Můžete si půjčit loďku a projet se po umělém rybníce, můžete jen tak bloumat po pískem vysypaných cestách nebo odpočívat na krásných zdobených lavičkách. Třešinkou na dortu je skleněný palác, ve kterém se pořádají výstavy, vernisáže nebo prezentace zajímavých dekorací.

✅ CENTRO DE ARTE REINA SOFIA – většina turistů míří do slavnějšího muzea El Prado. Přitom je Muzeum královny Sofie zdatným konkurentem. Za třicet let svojí existence představilo španělské umění stovkám tisíc návštěvníků. Pokud jste obdivovateli Dalího nebo Piccasa, zamiřte raději sem.

✅ KRÁLOVSKÁ BAZILIKA svatého Františka Velikého – původně národní Pantheon, kde byli pohřbeni slavní umělci i politici, se pyšní čtvrtou největší kopulí v Evropě a obrazy Francisa Goyi na stěnách. Turisti dávají přednost Královskému paláci, ale stihnete obojí, bazilika je nedaleko.

A navíc JEDEN TIP NA SUPER RESTAURACI: Bazaar, C. de la Libertad 21 .

Kontaktujte mě