JAK VYBÍRÁTE UBYTOVÁNÍ?

PODLE ČEHO VYBÍRÁTE UBYTOVÁNÍ (NA DOVOLENÉ) VE MĚSTECH? Rozhoduje cena, místo, velikost pokoje, snídaně v ceně, hodnocení …?

Shakespearovská otázka, že? Dnes se s vámi podělím o to, jak vybírám ubytování já.

❇ Jako výchozí vyhledavač používám Booking.com. Je pro mě nejvíc přehledný, rozlišuje ceny a typy pokojů včetně služeb navíc. Za výhodu považuju i to, že bezplatná možnost storna je stále do 48 hodin před příjezdem (i když teď si Booking často stahuje platbu týden či dva předem).

❇ Ve chvíli, kdy najdu 3 nebo 4 ubytování, která se mi líbí, jdu na Google mapy a ve 3D si projdu okolí hotelu. Aby tam nebyly rozestavěné domy, byl tam snadný přístup do metra nebo zastávky MHD. Podívám se na nejbližší kavárny, restaurace a možnost si třeba nakoupit v blízkém obchodě s potravinami.

❇ V Google mapách si najdu trasu z letiště, často rozhoduje i pohodlí a jednoduchost přesunu a určitě volím raději metro, než třeba autobusy.

❇ Samozřejmě koukám na hodnocení, hlavně na Tripadvisor, kde jsou asi nejvíc objektivní. Zadávám roční období, kolik osob, typ pokoje a NEJHORŠÍ recenze. Ty jsou totiž pro mě nejdůležitější. Pokud si klienti stěžují na hluk z ulice nebo blízkého baru, je to pro mě podstatné. Malý výběr na snídani je mi naopak jedno. Tvrdé postele mi nevadí, špína v koupelně ano. Atd. atd. každý máme své preference.

❇ A když už se doberu k největšímu favoritovi (myslím tím ten hotel), zadám si jeho jméno do Google vyhledavače a ten mi ukáže ceny na různých portálech. Plus cenu v hotelu samotném. Většinou platí, že vítězí Agoda nebo Booking.

MOJE TIPY:

✳ U jedné ⭐ neberu hodnocení pod 9. U dvou a tří ⭐ neberu hodnocení pod 8.5. U čtyř a pěti ⭐ pod 7.5. Proč? Protože čím vyšší kvalita, tím náročnější a kritičtější klientela. Často vidíte u obyčejných hostelů hodnocení klidně 9.5 za pokoj bez okna a sdílenou koupelnu. No jasně, mladým se tam líbí a stačí jim mít kde přespat. Ale u čtyřhvězdy není třeba 7.8 vůbec špatné. Taky záleží na tom, o jaké město jde. Třeba v Londýně bych pod 7.5 nevzala nic .

✳ Když jsem někde delší dobu, kombinuju aspoň dvě různá ubytování (jiný typ a opačnou lokalitu msta, např.). Je to trochu profesionální deformace, za týden v Paříži vyzkouším klidně 4 hotely, abych pak mohla klientům dobře poradit.

✳ Nevyhýbám se ani AirBnB, jen mám trochu problém s tou platbou předem a to, že dobrá hodnocení se mohou během pár měsíců zvrtnout na průšvih (holt lidskej faktor). Naopak třeba s casa particulares na Kubě většinou neuděláte chybu, kdo má povolení od vlády, mívá moc hezké a levné ubytování (narozdíl od předražených hotelů).

Kontaktujte mě