ATP Masters Turin 2023

CHCETE TAKY VIDĚT NEJLEPŠÍ TENISTY SVĚTA? A za mnohem míň peněz než na French Open nebo na Wimbledonu? Udělejte to jako já …

Finále ATP Masters, kde hraje osm nejlepší tenistů ze žebříčku, bude opět v italském Turíně, od 10. do 17. listopadu 2024 (a ještě 2025).

Co můžete pro účast na turnaji udělat?

Zarezervujte si ubytování co nejblíž haly Pala Alpitour (např. https://lnkd.in/dDRmr6DG) nebo apartmán na trase tramvaje 4 nebo 10 směr Porta Nuova.
Večerní zápasy končí i dlouho po půlnoci, kdy už metro nejezdí. Takže je lepší jet do centra přes den na trajdání a večer udělat jen pár kroků.

Hlídejte si vstupenky. Prodej začne pravděpodobně před koncem letošního roku nebo hned zkraje příštího na https://lnkd.in/dguxHXsK
Agentury kupují lístky ve velkém a ty nejlevnější se vyprodají nejdříve.

Rozmyslete si, kde chcete sedět, protože když zvolíte „horší“ místa, budete naštvaní, přitom by stačilo zaplatit o pár eur navíc.
Na galerii 1 a 2 si neberte první řadu, jsou tam skla. Na Nord/Süd budete líp vidět čáry, na Ovest/Est skoro neuvidíte míček, jak to bude rychlý :-). Ale zase seženete vstupenky v rozpětí 50 – 70€ . Vyzkoušeli jsme 4 různé sekce a osobně bych doporučila zóny 106 – 108 a 116 – 118. Jestli vám nebude zatěžko dát 100 € , tak jsou to fakt dobrý místa.

Pohlídejte si letenky. V minulých letech lítával přímé lety Ryanair (středa, sobota), letos skončil k poslednímu říjnu.
Pravidelnou linku s krátkým přestupem má Lufthansa (přes Mnichov nebo přes Frankfurt) a zaplatila jsem 3.900,- Kč s příručákem. Z letiště jezdí do centra města linka 268. Doporučuju si koupit MHD kartu na 72 hodin, která stojí 12,50 € . I když se dá Turín prochodit celý pěšky, přece jen nemusí být modro a 14 stupňů, jako jsme měli my.

Rozpočet na osobu: letenka, jízdenky, 4 noci v apartmánu se snídaní, jídlo, pití, suvenýry, taxi a 4 zápasy s atmosférou, která se nedá ani popsat … suma sumárum: 17.200,- Kč.

Organizace celého Masters je propracovaná, nikde nejsou fronty, u vstupu do areálu skenujete QR kód, zkontrolují vám tašku (od lahve s pitím vám seberou víčko), nasměrují do sálu. Všude toalety. Můžete vidět i trénink. Easy. Všechno funguje

KDYBYSTE SE CHTĚL NĚKDO PŘIDAT, tak v roce 2025 poletím určitě znovu. Pak se turnaj přesouvá na další roky jinam (zatím se neví kam). Můžeme se domluvit parta lidí a jet fandit (jen teda do převleku za mrkev mě nikdo nedostane ).

Kontaktujte mě