Miláno

Fenomén La Scala
Dom, Milano

Přesně o tom jsou prodloužené víkendy… vyrazit na nějakou akci. Například na výjimečnou výstavu, jaké bývají ve vídeňské Albertině. Nebo se projít po místech, která jste viděli v posledním filmu, třeba po stopách Šifry mistra Leonarda do Paříže. Nebo na koncert do La Scaly. Přijde vám to „ulítlé“? Proč? Milánská La Scala má na páteční a sobotní večery vstupenky běžně k dispozici na internetu.

Muziku podle svého gusta si jistě vyberete a třešničkou na dortu může být třeba nějaké dirigentské světové eso jako třeba Zubin Mehta nebo Herbert Blomstedt. I opery jsou v La Scala zážitkem. Lístky se pohybují od 80 do 500 eur, ale dají se sehnat i za méně a jeden tip pro „batůžkáře“: těsně před představením se můžete za symbolických 20 euro dostat do posledního patra divadla a nemusíte mít formální oblečení.

A co ve dne? Přes den se můžete podívat po památkách, vylézt na střechu milánského Dómu, dát si báječnou zmrzlinu nebo se jen tak potulovat kolem kanálu I Navigli. Říká se, že Miláno je město módy, ale nakupuje se tam přece jen dráž, než u nás. To je lepší vidět právě něco, co u nás nemáme a nikdy mít nebudeme. Třeba Poslední večeři od Leonarda da Vinci v kostele Santa Maria delle Grazie. Lístky shánějte aspoň tři měsíce předem, přes agentury je cena mnohonásobně vyšší. A skvělým zakončením výletu může být i oběd v nedalekém bistru Hardy, kde dělají fantastické sendviče. I o tom je Miláno.

Kontaktujte mě