Benátky

Na karneval s maskou i bez
San Giorgio Maggiore, Benátky

Zapomeňte na autobusové rychlo výlety za pár korun. Zaleťte si do Benátek sami, na moc peněz vás to nevyjde, ať už poletíte do Trevisa kousek za městem nebo přímo na letiště Marco Polo. Máte na to skoro deset dní v roce (včetně dvou víkendů). Když si zajistíte hotel v dostatečném předstihu, může být vaše únorová návštěva Benátek nezapomenutelným zážitkem.

Hlavně se ujistěte, že má hotel kvalitní topení a chtějte pokoj ve vyšším patře (v únoru je totiž pěkná zima a od vody o to víc). Péřová bunda, teplé rukavice a šála se vám vejdou i do příručního zavazadla. A stejně budete odlétat v podobném počasí, jako bude v Praze. Fenomén benátského karnevalu nespočívá jen v průvodech masek po celém městě a večerní přehlídce na náměstí Sv. Marka. Všude je spousta doprovodných programů, stačí sledovat internetové stránky s nabídkou akcí. Pak vás čekají vychytávky jako závody gondol, čokoládová párty, plavba kolem ostrovů v maskách nebo divadelní představení.

Nám se osvědčilo „nejít s davem“, ale proti němu. Potkáte a vyfotíte si toho víc a zjistíte, že  nejhezčí průvod je od kostela San Pietro v Castellu a závody gondol na kanále Cannaregio z mostu Tre Archi. Budete zaručeně jen mezi místními. Nemusíte si kvůli tomu ani pořizovat kostým. Bude stačit malá škraboška, nebo zdobený límec a klobouk, kterých se všude prodávají stovky. Chcete přece aspoň trochu zapadnout…

Kontaktujte mě