Amsterdam

Herink a vafle s čokoládou
Oudezijds Achterburgwal, Amsterdam

S trochou nadsázky bych parafrázovala: „Zahulíme, uvidíme.“ Skoro každý má Amsterdam spojený s velkou tolerancí vůči marihuaně. Ale i tohle benevolentní město už přitahuje uzdu. Počet coffee shopů klesl na polovinu, na ulicích se psaníčka nebo sáčky nevidí už skoro vůbec. Čtvrť červených luceren u De Oude Kerk okupovali travestiti a pěknou holku aby člověk pohledal :-). Takže se vlastně může do Amsterdamu vyrazit za tím, čím tohle město je, pohádkovou kulisou s vůní syrových herinků ve stáncích, smažených hranolků a vaflí s čokoládou.

Město kanálů a nádherných zákoutí, město stovek věžiček a tisíců háků ve štítech, a také město, kde má přednost cyklista, ať se děje co se děje. Můžete to vyzkoušet, půjčovné není drahé. Zajedete si po rovince do Sveepchaartu (námořního muzea), k větrným mlýnům, objevíte moderní výstavbu kolem Areny nebo si užijete jiná, menší města jako jsou Leiden, Utrecht, Alkmaar, Den Haag, Haarlem … a až vás to přestane bavit, kolo vyměníte za loď a proplujete desítky mostů na desítkách kouzelných grachtů.

Pro milovníky lodí je připravené i ubytování na botelech nebo na hausbótech, a to je v létě to nejlepší, co můžete v Amsterdamu zažít. Večerní grilování ryb na přídi a ranní kávu, když vychází slunce. Možná i s vůni „trávy“…

Kontaktujte mě