Mauritius

Barvy a vůně pod horou Le Morne
Tuessrok hotel, Mauritius

Snobárna! Maledivy, Seychely, Réunion, Mauritus … jen moře, pláže, palmy, nic se tam nedá dělat, jen se válet a tloustnout. Omyl, vážení. Všechny tyto ostrovy jsou kromě nádherné přírody a pláží také ideální pro sportovní vyžití a jiné turistické aktivity. Na firemní dovolenou jsou jako dělané. Tam by se totiž opravdu mělo letět „za odměnu“.

Mauritius je kouzelný ostrov plný protikladů: chatrče místních domorodců střídají luxusní resorty, nezajímavý kus pobřeží končí přenádhernou pláží, kus vyschlé půdy se mění v majestátní horu … Najdete tu sedmibarevnou lávu, vodopád, vodní nádrž a nejznámější poštovní zámku na světě, samozřejmě. Za ní se sice musíte vydat až do města Port Louis, ale tam jste autem za chvíli. Mnohem víc času vám zabere výlet na čtyřkolkách, potápění u korálových útesů nebo plavba katamaránem na ostrov Ile aux Cerfs. A pokud hrajete golf, nebudete vědět, které hřiště vyzkoušet dříve. Jako vážení hoteloví hosté budete mít to svoje, domovské, úplně zdarma.

Na Mauritiu také pochopíte rozdíl mezi pěti hvězdičkovým, pěti a půl hvězdičkovým a šesti hvězdičkovým hotelem. Není to o zlatých kohoutcích v koupelně, ani o velikosti postele v apartmánu, ani o lepších slunečnících na pláži. Je to o tom, že i když jsou hotely plné, jsou vlastně „prázdné“. A když sedíte v klubovkách lobby nebo v křeslech u bazénu, stačí jen zvednout oči a je tu číšník, odnikud. A přinese vám, co si jen budete přát. Je to o atmosféře. Ale to se nedá vyprávět, to se musí zažít. A klidně i několikrát.

Kontaktujte mě