Afrika

S prstem na spoušti fotoaparátu
Aquila resort, Kapský poloostrov

Kdo by aspoň jednou za život nechtěl vidět „velkou pětku“? Tím myslím slona, buvola, lva, geparda a nosorožce. A kdo by si ji nechtěl vyfotit zblízka?

Ne z korby kostitřasu, kde kolem vás bude pokřikovat třicet dalších turistů. Privátní fotografování s privátním průvodcem je opravdu speciální záležitostí a je to s běžnými zájezdy na safari nesrovnatelné. Můžete si zajet do jihoafrického Kruger parku, do tanzanijského Ngorongoro nebo do atraktivního (a ne zrovna levného) Serengeti či do keňského Maasai Mara. Celý týden se můžete prodírat větvemi keřů, čekat schovaní u jezer nebo za velkými kameny na tu nejlepší momentku. Připravte se na pořádné vedro a sucho. Zato večer si to bohatě vynahradíte v kempech. Jsou na vysoké úrovni, perfektně vybavené, čisté, s veškerým servisem.  O večerní program je postaráno a jídlo je opravdu výborné. Koho by ale nelákaly blízké bílé pláže a tyrkysové moře, kde by člověk rád smyl prach z cest v národních parcích a trochu si odpočinul od držení dlouhých a těžkých objektivů? Ideální kombinací desetidenního pobytu je pět dní na safari a třeba čtyři dny na Zanzibaru.

A je jedno, zda na Zanzibar poletíte z Nairobi nebo Dar es Salam. Třeba z Tsavo West National park je opravdu kousek. Cesta není dlouhá a zanzibarské pláže a míchané koktejly patří v Africe k těm nejlepším. Při včasné rezervaci je šance sehnat místo i v některém z hotelů na severovýchodním pobřeží, kde bývá beznadějně vyprodáno, ale zdejší pláže a koupání jsou opravdu vyhlášené. A fotit tam můžete taky :-).

Kontaktujte mě