Vídeň

Atmosféra s hrnkem punče
Vánoční Schönbrunn, Rakousko

Atmosféru vánočních trhů můžeme zažít v Lipsku, Norimberku, Drážďanech, ve Wroclawi, Salzburku a … a ve Vídni. Letět do Vídně se nevyplatí, ani cenově, ani časově. Lepší je auto, někdy vlak, ale především autobus. Několik let mívala společnost Eurolines akci 1+1, takže vás jízdenka tam a zpět vyšla na 490,- Kč.

Teď se na trhu objevil Flixbus, který zdatně konkuruje. V osm ráno vyjedete z Florence a po poledni jste v centru Vídně. Kdo by se totiž, jako řidič, chtěl vzdát těch výborných kořalek, svařeného vína a punčů, kterých jsou plné trhy? Jedním z největších je ten před Radnicí, který je otevřený do nočních hodin. Najdete na něm vše, od barevných ozdob, přes zajímavé svíce, dřevěné hračky až po jídlo, nad kterým se sliny jen sbíhají. Každý trh má v posledních letech i svůj speciální hrneček, do kterého si necháte načepovat „šnaps“ a odnesete si ho na památku. Napočítali jsme celkem 16 tržnic (v centrální Vídni) a za ten nejkouzelnější považujeme už léta vánoční trh na Spittalbergu.

Skvělá atmosféra, fantastický raclett s cibulí na chlebu, málo turistů, jen místní. A až se vám omrzí vůně klobás a vína, vyražte za kulturou. Každý podzim začíná v galerii Albertina nějaká výjimečná výstava obrazů, takže prosinec je ideální dobou pro návštěvu. Pokud budete mít štěstí, seženete lístky na nějaké pěkné divadelní představení do Burgtheatru.  Ale hlavně! Nezapomeňte ochutnat sacher dort. V kterékoliv cukrárně bude lepší, než ve stejnojmenné kavárně. A bez front.

Kontaktujte mě