Dublin

Tour de Beer v Temple Bar
Pouliční muzikant, Dublin

Pivo, pivo a zase pivo… Letět do Dublinu jen kvůli pivu by byla asi dost velká „frajeřina“, i když by mi vyznavači zlatého moku určitě oponovali. A mám pár přátel, kteří si jednou za pár let takovýhle výlet udělají. No není divu, jen ve čtvrti Temple Bar jsou desítky podniků, kde se dá jíst, pít a poslouchat skvělou muziku do pozdních nočních hodin. Jen pro játra je to trochu náročnější. 🙂

Do Dublinu létá přímým letem nízko nákladový dopravce Ryanair, ale zastávku si můžete udělat i v Londýně a projít se po památkách (pokud poletíte s British Airways), Dublin jich přece jen tolik nemá. Za návštěvu však stojí staré město se svojí pěší zónou plnou amatérských muzikantů, jejichž kvalita předčí většinu českých kapel, středověký dublinský hrad, Trinity College nebo Národní muzeum. A také krásné mosty přes řeku Liffey, včetně těch nejmodernějších, jako je Samuel Beckett Bridge. A pokud byste po celonočním poznávání dublinských klubů udrželi golfovou hůl, půlden na ostrově Bull je ideálním zpestřením víkendového pobytu. Podívat se můžete samozřejmě i za město, spousta malých cestovek nabízí jednodenní výlety, třeba do Tullamore, kde se detailně seznámíte s výrobou téhle známé whisky (ale musí vám být víc než 18 let).

A kdybyste už měli alkoholu dost a zatoužili po oáze zeleně a klidu, 30 km od města je na dvaceti hektarech pozemků panství Powerscourt, které je (a nejen pro golfisty) oblíbeným místem výletů do hor. Ale pozor! Jste v Irsku, takže pláštěnka nebo deštník budou nutností :-).

Kontaktujte mě