Budapešť

Luxus termálních lázní
Budapešťský hrad, Maďarsko

Neznám jiné město, kde se dá tak báječně skloubit fantastické jídlo (hlavně to nedietní) s relaxací v lázních. Je jedno, zda se vydáte na cestu v zimě nebo v létě. Pravda, v létě můžete návštěvu Budapešti obohatit ještě procházkami centrem, zdoláním hory Gélért, ochutnáváním dobrot v kavárně Gerbeaud nebo nakupováním toho nejlepšího uheráku a čabajky v centrálním marketu. A lázně můžete využít především ty venkovní. Mně osobně se nejvíc líbily Széchenyi Fürdö v parku u zámku Vajdahunyád. Jsou obrovské, se spoustou venkovních bazénů, termálních vířivek a samozřejmě i s mnoha bazény uvnitř.

Ale v zimě, v zimě to má přece jen větší kouzlo. Budapešť má několik krásných hotelových komplexů, s lázněmi přímo uvnitř. Výhodou je, že podle počasí můžete na procházku po zasněženém městě a ochutnávat pečené kaštany nebo svařák z bílého vína, ale když se vám nechce, nemusíte z hotelu vůbec nikam. Po vydatných snídaních se naložíte do bublinek, do sauny, do horkých termálních van, do rašeliny nebo si zajdete na masáž. V hotelech bývá k dispozici i polopenze. Na druhou stranu, projít si třeba Margaretin ostrov, kde tyhle komplexy stojí, také není k zahození.

A jeden tip na závěr: síť restaurací Trófea Grill. Fantastické jídlo stylem „all you can eat“ za pár stovek včetně alko i nealko pití. Vybrat si můžete z několika poboček po městě a rezervace je nutná. 🙂

Kontaktujte mě