Berlín

Z veletrhu na koncert
Dóm, Berlín

U2, Bryan Adams, Depeche Mode, James Blunt, Shakira a desítky dalších interpretů vyprodávají každým rokem Mercedes – Benz Arenu v Berlíně. Je to pro nás, Čechy, také to nejbližší možné místo, kam na velký koncert jet nebo letět. Výhodnější je ale bezesporu auto, jen si musíte najít ve městě bezpečné parkování (a zelenou samolepku s číslem auta, aby vás do německých velkých měst vůbec pustili).

Nejlepší je spojit návštěvu koncertu s jedním či dvěma dny ve městě. Berlín je nám hodně blízký, lidmi, jídlem, architekturou. Můžete se z nostalgie projít od Braniborské brány přes Unter den Linden až k Check-pointu Charlie, který rozděloval Berlín na západní a východní. Samozřejmě nemůžete vynechat prohlídky a focení u kousků Berlínské zdi, rozsetých po městě jako pietní i varovně vztyčené prsty bezpráví, útisku a nesvobody. Můžete celý den strávit v úžasných muzeích Museumsinselu (ostrov v centru města), plout vyhlídkovou lodí po Sprévě a kanálech od zámku Charlottenburg a můžete z Alexanderplatzu přejít k televizní věži a podívat se na město z výšky.

Máte-li odvahu, ochutnejte kari wurst a nemáte-li, dejte si třeba skvělý kebab v tureckém bistru, pizzu v italské tratorii na nábřeží nebo skvělý guláš v malé hospůdce staré čtvrti u Nicolaikirche. A kdybyste náhodou nebyli příznivci dobré muziky, zkuste třeba návštěvu mezinárodního veletrhu cestovního ruchu, který opravdu stojí za to. Berlín je multikulturní město, kde vám tři dny utečou jako voda.

Kontaktujte mě