Londýn

Na fotbal i na muzikál
Tower bridge, London

Britská metropole je jedním velkým dárkovým košem. Jsou v něm muzea, irské puby, parky, výletní lodě na Temži, patrové autobusy, fish and chips, paláce, divadla, obrovské stadiony, „bobíci“, nákupní galerie, zahrady, moderní stavby, viktoriánské domy…

Na Londýn je i týden málo, je obrovský, a kdo by chtěl ještě na výlet za město, třeba do Windsoru nebo do Eatonu, bude muset mít opravdu pohodlné boty, aby to všechno stihl. Viděli jste film Notting Hill? Takové kouzlo už má Londýn jen někde, ale pořád najdete místa, která vám připomenou Jacka Rozparovače nebo Sherlocka Holmese. Ušetřit se dá na vstupném do státních muzeí a galerií, které jsou zdarma. Ale to ostatní, jako prohlídku Westminsterského opatství, London Eye, plavbu do Greenwiche, návštěvu Tower castle – to všechno zaplatíte dvojnásob. Na bydlení v centru zapomeňte.

Mám Londýn ráda, ale podle mě má nejhorší a nejdražší hotely v Evropě. I tak se dá ale při troše hledání najít něco, kde se pohodlně vyspíte, odpočinete si, dáte kávu a ráno dostanete vydatnou snídani. Jestli má něco přívlastek individuální, pak to jsou právě pobyty v Londýně. Musí se vědět kam, kdy, proč a za kolik, i když na dobrém fotbalovém zápase nebo muzikálovém představení by se šetřit nemělo :-).

Kontaktujte mě