Lisabon

Malovaná kachle západní Evropy
tramvaj, Lisabon

Každý, kdo se vrátil z Lisabonu, řekl, že je to město překvapilo, a že by to nečekali. A to je to nejvýstižnější. Lisabon je vážně překvapivý: krásný, pitoreskní, malovaný, starobylý, bohatý, voňavý, uspořádaný, zajímavý, ale hlavně není nudný. Každá ulice je něčím zajímavá a kachlemi obložené domy jsou jako byste procházeli muzeem, ne městem. Kovové balkony, malovaná okna, dřevěné vstupní dveře, nestačíte se divit a nestačíte fotit.

Že se ve Španělsku dobře jí? V barech a tratoriích lisabonské čtvrti Bairro Alto snad ještě lépe. Že se ve Španělsku dobře paří? V barech a tratoriích lisabonské čtvrti Bairro Alto snad ještě víc. Že se ve Španělsku rychle seznámíte? V barech a tratoriích lisabonské čtvrti Bairro Alto se rovnou vdáte :-). A nejde jen o tuhle vyhlášenou čtvrť. Všude jsou k vidění nádherné domy, většinou jen několika patrové, zdobná náměstí, kostely a kláštery a všude jezdí ty maličké žluté tramvaje, jejichž skřípání zní jak křída na tabuli. Brrrr. Ale kdo se neposouvá tramvají (na nacpání se do čísla 38 musíte mít opravdu pevné nervy), musí chodit do kopce a z kopce.

A zase do kopce. A zase z kopce. A tak je to pořád a všude. Kdo má problémy s dechem nebo s koleny, ať jede raději do toho Amsterdamu. Nebo ne, ať raději trénuje. Protože tenhle opomíjený kus Evropy u Atlantiku je prostě … překvapivý!

Kontaktujte mě