Jihoafrická Republika

Kapskem na golf i za vínem
Cape of Good hope, Kapský poloostrov

Byli jste někdy na Novém Zélandu? Že ne? Nedivím se, tam se vydá opravdu málokdo. Skvělou alternativou je právě Jihoafrická republika, lépe řečeno Kapský poloostrov. Najdete tam všechno: průzračné moře, krásné pláže, hory, skály, vinice, palmové háje, malá městečka i Kapské město se svojí dominantou, Stolovou horou.

Většina individuálních turistů se JAR spíš vyhýbá. Můžete si být jistí, že Cape Town není klasická Afrika. To není Johannesburg nebo Pretoria. Kapsko je nádhernou kombinací přírody, milých lidí, anglického kolonialismu, vinic, skvělého jídla a samozřejmě spousty květin, stromů a hlavně divokých zvířat na safari. Celá tato lokalita je naprosto bezpečná, nicméně se vyžaduje dodržování určitých zásad. Cestuje se striktně auty, do úplně prázdných ulic se nechodí „sólo“, ve slumech za městem se prostě nezastavuje a opalovací krém musí být s faktorem 30+ :-).

Kapsko má spousty možností nádherného ubytování. Většinou se jedná o pár apartmánů ve velkém domě, kde je bazén a terasa s výhledem. O fantastických snídaních nemluvě. Nejlepší je zvolit ubytování za Cape Townem a dělat „hvězdicové“ výlety. Je příjemné se vracet do stejného místa a raději si odpočinout než neustále vybalovat věci. Ideální volba pro luxusní firemní dovolenou, která bude aktivní, barevná, zábavná a hlavně bude vám „chutnat.“

Kontaktujte mě