Arabské Emiráty

Všechny tváře Abú Dhabí

mešita Abu Dhabi

Uznávám, takový pobyt je vážně pro fajnšmekry. No aby ne. Většina lidí, ať už byznysmenů nebo po teple toužících turistů, zamíří do Dubaje. Přímé lety z Prahy, dokonce letadlem Emirates Airbus A 380, přehledné město, luxusní obchodní centra, přeplněné pláže, silná auta, výlety do pouště… Už je to takový standard.

Ale co se takhle podívat o pár desítek kilometrů dál? Hezčí a čistší moře, klidné promenády, méně lidí, skvělé a nepředražené místní jídlo, nádherná muzea, přístav, beduínská vesnice a hlavně největší taháky: velká mešita šejka Zaeyda (3. největší na světě), nádherná golfová hřiště (třeba na ostrově Yas), Mangrove National Park, designové hotely (Yas Viceroy nebo Rosewood) a… Ferrari World.  Ideální kombinace především pro muže – kolegy. Jedině tam si totiž můžete vyzkoušet, jaké je to sedět ve Ferrari a řítit se tři sta kilometrovou rychlostí. No a nakonec – terénními Toyotami do pouště můžete i odsud a do Dubaje můžete jet na celodenní výlet. Je to z Abu Dhabí necelou hodinu jízdy taxíkem. Stačí si taxi objednat v hotelu (jen malé doporučení, nechtějte ho na celý den, ale jen na cestu tam, počítají si velké peníze za jakékoliv čekání či pauzy).

Další variantou výletu z Abu Dhabí je lokalita Ras Al Khaimah, kde jsou ty nejhezčí pláže Spojených arabských emirátů. Ať už si vyberete jakoukoliv kombinaci, klid a luxus oceníte všude.

Kontaktujte mě