Barcelona

Velký mejdan na La Rambla
Casa Batlló, Barcelona

Barcelona je jeden velký svátek. Bezstarostná atmosféra, dokonalý pocit svobody, radosti, v Barceloně chcete najednou tančit v ulicích nebo aspoň zatočit se kolem dokola. Je to trochu šílené město. Možná kvůli Gaudího stavbám, které ve vás vyvolají dojem, že vám do těch skvělých tapas přimíchali nějaké houbičky.

Nebo je to kvůli vůni moře, která je cítit až na náměstí Catalunya? Třeba je to tím sluncem, teplem, tmavýma očima místních a vychlazenou sangrií. Asi všechno dohromady. Tohle město je jako stvořené pro výlet za dobrou náladou, jídlem, pitím a dokonce i povalováním na pláži. Tu místní, Barcelonetu, bych (hlavně v sezóně) vynechala. Směrem na sever po pobřeží jsou spousty malých, čistých a poloprázdných pláží, kam se dostanete do půlhodiny městským vlakem. Tam vás čeká bílý písek, tyrkysové moře a plážový bar s dobrotami a vychlazeným drinkem. Večer se pak můžete procházet po slavné La Rambla, kolem přístavu nebo malými uličkami starého města poblíž basiliky. Noci jsou teplé a taxíky bezpečné, můžete se vydat kamkoliv, i na diskotéku za město.

A pokud jste romantické duše, stačí si počkat na nádherné představení u Fontány Mágica, kde skrz světlo a vodu uslyšíte tu nádhernou píseň Freddieho a Monseratt Caballé: „… I have a perfect dream …“.

Kontaktujte mě