NETURISTICKÁ MÍSTA VE VÍDNI

Tentokrát mám pro vás NĚKOLIK TIPŮ ohledně méně turistických míst, tentokrát ve VÍDNI.

Hlavní město Rakouska je jedním z nejvíc navštěvovaných v průběhu celého roku. Z Prahy kousek, z Brna ještě blíž. Vídeň je příjemná v létě a kouzelná v zimě. Předvánoční trhy jsou pověstné po celé Evropě stejně jako koncerty pod širým nebem v Schönbrunnu. Uliček, kudy chodil Mozart, Sisi nebo Haydn jsou v centru desítky. Co ale jiná místa, kde je víc místních než turistů? Stojí za návštěvu?

Tady je mých 5️⃣ :

✅ AUGARTEN PARK – krásný park s barokními zahradami je ideálním místem na piknik nebo procházku. Má také historickou porcelánovou manufakturu, kde si můžete prohlédnout výrobu vídeňského porcelánu. Za pár minut jste tu tramvají ze Schwedenplatzu a v okolí jsou moc pěkné hotely, které pořídíte za polovic, než v centru města.

✅ HUNDERTWASSERHAUS – tento jedinečný komplex bytových domů navrhl umělec Friedensreich Hundertwasser. Je to barevná a fantasijní stavba, která se stala ikonou města. Dole v komplexu je kavárna a obchod se suvenýry. Když je pěkné počasí, odpustíte dříve bílému domu jeho „ušmudlanost“. Jezdí sem tramvaj č. 1.

✅ MUZEUM WIENER LINIEN – pokud navštívíte Vídeň s dětmi, kromě zábavního parku Prátr se jim jistě zavděčíte návštěvou muzea plného vagónů a vláčků. Toto muzeum se nachází v bývalé stanici metra a představuje historii vídeňské veřejné dopravy. Můžete si prohlédnout staré vlaky, jízdní řády a další zajímavosti spojené s dopravou.

✅ SPITTELBERG – malebná vídeňská čtvrť, která stojí za návštěvu a může být směle označována za jeden z „skrytých pokladů“. Tato čtvrť se nachází kousek od Mariahilferstrasse a je známá svými úzkými uličkami, historickými domy a přívětivou atmosférou. Jsou tady jedny z nejkrásnějších vánočních trhů.

✅ AURORA ROOFTOP BAR – úžasný střešní bar se nachází v Hotelu Andaz Vienna Am Belvedere a nabízí panoramatický výhled na zámeček Belvedere, jeho zahrady a blízký Arsenal. Je to ideální místo pro koktejly a relaxaci při západu slunce.

❗ A navíc JEDEN TIP NA skvělou kavárnu v samém centru města. K.u.K. Café – Konditorei L. Heiner, Kärtner strasse 21 – 23. Musíte do patra a nejlíp k oknu .

Kontaktujte mě