Marina Bay Sands, Singapur

NETURISTICKÁ MÍSTA V SINGAPURU

I dnes mám pro vás NĚKOLIK TIPŮ ohledně méně turistických míst, tentokrát v SINGAPURU, který vyhrál v anketě (ale jen o píďu).

Singapur je poněkud „sterilní“, ale je nádherný, fascinující a rozhodně stojí za několikadenní návštěvu… Co tam určitě nevynechat? Ikonický hotel Marina Bay Sands, ostrov Sentosa, nákupní třídu Orchard, světelnou show, ZOO…

Jsou tam vůbec místa s minimem turistů? Jsou

Tady je mých 5️⃣ :

✅ GARDENS BY THE BAY – přírodní park o rozloze 100 hektarů. Ve třech zahradách otevřených v roce 2012 najdete kromě stínu a možnosti odpočinku také „sci fi“ stromy, stezku v jejich korunách, kavárny a bistra, dva obrovské pavilony plné tropických stromů a květin a nádherné pohledy na hotel Marina Bay Sands. Zahrada je volná, jen na stezku a do pavilonů se platí vstupné.

✅ VOJENSKÝ HŘBITOV KRANJI – pietní místo pro milovníky vojenské historie. V Malajsii a Singapuru padlo nebo bylo vzato do zajetí více než 130 000 vojáků Británie a jejích spojenců. Generál Percival podcenil obranu pevniny, protože se předpokládalo, že malajskou džunglí nikdo neprojde. Proto je na hřbitově Kranji téměř 4500 hrobů a součástí velkého památníku 24 000 jmen padlých vojáků. Cesta není složitá, nadzemním metrem North South Line a pak pár stanic busem 160 nebo 170.

✅ AFTERNOON TEA – jsou místa, kde si člověk přeje sednou do křesla, mít pod sebou celé město z výšky a k tomu něco dobrého zobat. A na to jsou právě afternoon tea naprosto ideální. Vyberte si v centru pětihvězdičkový hotel, podívejte se, ve kterém patře má restauraci a bar a zda nabízejí nějaké „vychytávky“. Nebo jděte rovnou na stránky hoteu Swissotel The Stamford.

✅ SINGAPORE RIVER – jaká by to byla prohlídka města bez projížďky lodí po řece? Z místa, kde se poprvé dotkla půdy noha sira Rafflese, vyplujete podél krásných obchodů a elegantních bister na nábřeží, uvidíte mrakodrapy v obchodní čtvrti, proplujete pod singapurskými mosty a nebudete vědět co fotit dřív u sochy Merliona na jednom břehu, a třemi pilíři ikonického hotelu Marina Bay Sands na břehu druhém. Sedněte si na lodi dozadu vpravo, ať můžete bez problémů fotit.

✅ HOTEL RAFFLES – ikonický hotel naleznete v centrální části města.
Jeho sněhově bílé průčelí je částečně schované za vysokou zdí, protože klientela, která je tady opravdu „high society“, se nenechá okukovat kdekým. Pokud kontaktujete přímo hotelový Long bar (normálně je jen pro členy klubu), může se vám podařit dostat stůl. Pak musíte ochutnat Singapore Sling, slavný koktejl z roku 1915, který obsahuje gin, cointreau, cherry brandy, dom benedictine, ananasový juice, grenadine, angostura bitters a limetku.

Kontaktujte mě