NETURISTICKÁ MÍSTA V ŘÍMĚ

Mám pro vás NĚKOLIK TIPŮ ohledně neturistických míst v ŘÍMĚ .

Řím si zamiluje každý. Neznám nikoho, kdo by se do Věčného města nechtěl aspoň ještě jednou vrátit. Fontána di Trevi, Pantheon, Andělský hrad, Trastevere… to se neomrzí. Znáte to. A vracíte se ne jednou, ale dvakrát, třikrát, čtyřikrát. Na Římu mě fascinuje, že člověk může chodit pořád těmi stejnými ulicemi a pokaždé je ten dojem jiný. Máte to taky?

I v Římě jsou spousty míst, kam se turista za těch pár dní prostě nedostane. Tady je moje 5️⃣:

✅ VIA APPIA ANTIKA – stará obchodní cesta spojující Řím až do Brindisi. Po plochých velkých kamenech se dá projet na kole (skoro až k letišti Ciampino). Od metra Arco di Traventino musíte busem 660 na konečnou a v Appia Antika café si půjčíte kolo.

✅ GIARDINO DEGLI ARANCI – zahrada plná citrusových stromů s jednou z nejhezčích vyhlídek na město. Vrch Aventin. Buď metrem na Pyramide nebo od Circo Maximo z druhé strany.

✅ VILLA GORDIANI – archeologický park s římskými zříceninami a vykopávkami. Téměř bez lidí. Metrem C na stanic Teano, nebo pěkná projížďka tramvají 5 nebo 14.

✅ VIA MARGUTTA – úzká ulička mezi Piazza di Spagna a Piazza del Popolo. Tichá zákoutí, malé kavárny a dvorky, včetně toho v čísle 51, která se stala filmovým domovem Gregory Pecka coby novináře Bradleyho.

✅ RISTORANTE NEKO – až budete mít po krk pizzy, těstovin a tiramisu a budete mít chuť na kus syrový ryby, tak tady. Blízko metra Re di Roma. https://lnkd.in/ePxGGYrP

A mohla bych pokračovat zase dál a dál. Stačí jít třeba po stopách filmu Prázdniny v Římě a porovnávat, jak se město změnilo za těch 70 let .

Kontaktujte mě