NETURISTICKÁ MÍSTA V PORTU

Opět mám pro vás NĚKOLIK TIPŮ ohledně méně turistických míst, tentokrát v PORTU.

PORTO je druhé nejnavštěvovanější město Portugalska, hned po Lisabonu.
I sem létají přímé lety z Prahy (třeba easyJet) a i tady si namažte kolena Opodeldokem, protože vás čekají procházky z kopce do kopce, z kopce do kopce… Babí léto je tu kouzelné a prodloužený víkend je ideální k návštěvě vlastně v každém ročním období.

Tady je mých 5️⃣ :

✅ JARDIM TEÓFILO BRAGA – tenhle klidný park se nachází poblíž historického centra (na Praca da República) a je ideálním místem pro relaxaci. Místní sem chodí na pikniky a procházky a dostanete se sem nejlépe pěšky od metra Trindado nebo busem 202. Severně od náměstí je zajímavý hřbitov (s moderními hrobkami) u kostela Ingreja da Lapa.

✅ MIRADOURO DA VITÓRIA – vyhlídkový bod na křižovatce ulic R. de São Bento da Vitória a Rua da Vitória. Není sice úplně neznámý, ale není tak frekventovaný jako jiné vyhlídky ve městě. Budete mít pod sebou jako na dlani Bolsa Palace, kostel Sv. Františka a Mercado Ferreira Borges, kde se dá v sedačkách uvnitř odpočívat.

✅ PRACA DA BATALHA – můžete se sem svézt historickou tramvají č. 22 a využít toho, že je tohle náměstí turisty poněkud opomíjené. I když je tady velký hotel NH Collection Porto a také Teatro Nacional São João, potkáte jen místní. Za pozornost stojí jeden z nejkrásnějších „modrých“ kachlových kostelů ve městě, Church of Saint Ildefonso.

✅ MAJÁK São MIGUEL-O-ANJO – nasedněte v centru na autobusy 500 nebo 502 a projeďte se po promenádě až k pláži Matosinhos beach. I když se třeba nebudete koupat, procházka kolem Castelo do Queijo k majáku Svatého Michala stojí za to. Cestou můžete navštívit i pevnost São João da Foz, před kterou je další atraktivní maják Farolim de Felgueiras, ideální pro focení selfie.

✅ ESTÁDIO DO DRAGAO – nemusíte být fanoušky fotbalu, abyste mohli vidět tenhle nádherný svatostánek klubu FC Porto. Pojme 50 000 diváků a komentovaná prohlídka vás zavedete jak do útrob stadionu, tak do muzea.
Kousek odtud je park s typickou žlutou vilou Casa São Roque, kde je muzeum umění.

❗ A navíc JEDEN TIP NA SUPER RESTAURACI: Casa Guedes, Praça dos Poveiros 130. Malé bistro známé svými sendviči s vepřovým masem (Pregos) a bifkou v rohlíku (Bifana). Je to oblíbené místo místních a ceny jsou velmi přijatelné. .

Už jste byli v Portugalsku? A KDE se vám tam nejvíc líbilo?

Cestopis o PORTU si můžete přečíst ZDE: https://cestujteposvete.cz/par-dni-babiho-leta-v-portu/

Kontaktujte mě