NETURISTICKÁ MÍSTA V MILÁNĚ

NĚKOLIK TIPŮ ohledně méně turistických míst, tentokrát v MILÁNĚ.

Milán (nebo Miláno, jak chcete ), je „město na víkend“. Stačí tři dny a podstatnou část prochodíte pěšky. Fascinující je především pátá největší katedrála na světě, milánský Dóm. Většina turistů sem jezdí i kvůli operám v La Scale, pasáži Vittoria Emanuela, Davinciho Poslední večeři nebo za inspirací, co nosit za rok. Centrum bývá plné turistů… ale co když nechcete jít s davem? Kam se podívat?

Tady je mých 5️⃣ :

✅ ČTVRŤ NAVIGLI – je známá pro svoje kanály, kavárny a živý noční život. Můžete si zde procházet podél kanálů, ochutnávat místní jídla a pití a zároveň se setkávat s místními obyvateli. Oba břehy hlavního kanálu Navigli Milano jsou doslova obsypané stánky se šmuky, veteší, ale i vintage oblečením a starožitostmi. Pozor na kapsáře!

✅ PARCO SEMPIONE – městský park s rozlohou skoro 40 ha, který se nachází v centru města. Nejbližší metro je Cairoli a kromě zelené plochy, kde si užijete piknik i potkávání se s místními, se můžete vyfotit pod vítězným obloukem Arco della Pace a navštívit hrad Sforzesco.

✅ TORRE BRANCA – milánská „Eiffelovka“ z roku 1933 je 108 metrů vysoká věž s kovovou konstrukcí a je šestou nejvyšší stavbou ve městě. Nachází se v parku Sempione. Výtahem se dostanete až nahoru a za 150,- Kč si můžete užít krásný výhled na velkou část Milána. Kdo by měl strach, pro toho jsou tu uzavřená okna :-).

✅ SAN SIRO – legendární stadion Giuseppeho Meazzy se nakonec bourat nebude. Podle původního rozhodnutí měl být domácí stánek milánských fotbalových klubů AC Milan A Inter Milan po sto letech stržený, ale památkáři se zasadili o jeho zachování. Takže i dnes si k němu můžete zajet metrem udělat pár fotek. Ta stavba je fascinující.

✅ LAGO DI COMO – jedno z nejkrásnějších jezer Itálie (na hranicích se Švýcarskem) je z nádraží Centrale jen hodinu vlakem. Na levý břeh do města Como se dostanete vlakem RE80, na pravou stranu do města Lecco vlakem R8. Můžete tu strávit celý den a kochat s nádhernými horami, vodou a architekturou nejluxusnějších vil na jezerech vůbec.

❗ A navíc JEDEN TIP NA skvělou, typicky milánskou dobrotu. Panettone je tradiční milánský vánoční koláč s rozinkami a kandovaným ovocem, který se jí kolem vánočního období. Ale koupit ho můžete po celý rok .

Kontaktujte mě