NETURISTICKÁ MÍSTA V LONDÝNĚ

Mám dnes pro vás NĚKOLIK TIPŮ ohledně neturistických míst, tentokrát v LONDÝNĚ.

Londýn není tak romantický jako Řím nebo Benátky, není to město o zákoutích, maličkých kavárnách a pozorování západu slunce nad vodou. I tak je to jedno z nejnavštěvovanějších měst na světě. „Stará dobrá Anglie“ a královská rodina jsou stále atraktivním tahákem pro všechny, kteří tam cestují.

Big Ben, Parlament, Westminsterské opatství, projížďka po Temži, Trafalgar square, Harrod’s, Tower bridge, Buckingham palace … a všeho ještě třikrát tolik pro turisty všeho druhu. I Londýn, se jako každá metropole rychle mění, ale pár „tajných“ tipů platí stále.

Tady je mých 5️⃣:

✅ SKY GARDEN – prosklená zahrada ve výšce 160 m v jednom z věžáků v City (u metra Monument). Vstup je zdarma, ale lístky si musíte ulovit na stránkách https://lnkd.in/ehNG8pme. Nutno sledovat měsíc dopředu až do posledního dne. Malý tip: zkuste jít bez rezervace cca 30 minut před zavřením zahrady.

✅ BARBICAN CENTRE – Kulturní centrum s koncertní síní, divadly, kinem a galeriemi. Komplex této britské brutalistické architektury ukrývá 2000 bytů a mezonetů včetně nádherné dvorany. Kousek odtud je „filmový dům“ Hercula Poirota 🙂 nebo hřbitov spisovatelů Bunhill Fields.

✅ ADAM STREET No. 10 – jestli si budete chtít udělat fotku přede dveřmi do domu britského premiéra, jeďte sem. Ty dveře jsou totiž k nerozeznání od těch v Downing street.

✅ LITTLE VENICE – kanály plné narrowboats (úzké ocelové lodě) ve čtvrti kolem metra Warwick Avenue. Rembrandtův park, St Saviour’s Church, rodný dům Alana Turinga (dešifrovatele Enigmy) a malé domky vás zavedou spíš na anglický venkov, než do velkoměsta.

✅ OLD SPITALFIELDS MARKET – historická tržnice s desítkami stánků se vším možným zbožím od oblečení přes gramofonové desky až k úžasným zákuskům v Humble Crumble.

Londýn je obrovský, takže se za pár dní rozhodně poznat nedá. Tedy nehrozí, že byste si druhou či třetí návštěvu neužili něčím úplně novým .

⬇ ⬇ ⬇ ⬇ ⬇
Sledujte moje fotky na https://www.instagram.com/cestujteposvete/

Kontaktujte mě