NETURISTICKÁ MÍSTA V DUBAJI

NĚKOLIK TIPŮ ohledně neturistických míst, tentokrát v DUBAJI, by se vám mohlo hodit.

Tohle velmi mladé město na Arabském poloostrově je čim dál víc oblíbené i u českých turistů.
Poprvé jsem tam byla před dvanácti lety a to, co mě na Dubaji nejvíc baví je, že je každý rok jiná . Kromě období květen až září, kdy je tu vražedné horko, se sem dá letět za teplem víceméně kdykoliv.

Jestli jsou někde architekti, kteří se nemůžou realizovat ve svojí zemi, tady mají zelenou. A kdo má rád vysoké domy ze skla a oceli, přijde si na své. Ano, město je díky tomu trochu “sterilní”, ale stačí se ponořit do uliček starého města Deira a užijete si arabských chutí a vůní až až.

Jedním z TOP zážitků pro mě bylo EXPO v minulém roce, kam jsem letěla s malou skupinou podnikatelů z Moravy. A rok před tím, v covidu, to byl taky fajn zážitek (minimum lidí za cenu roušek v MHD ).

Dubaj nejsou jen obrovská obchodní centra. Kousek odtud je Abu Dhabi s úplně jinou atmosférou a na relax je úžasný třeba Al Marjan Island ️.

Tady je mých 5️⃣:

✅ THE VIEW AT THE PALM – za mě mnohem hezčí vyhlídka než z Burj Khalífa. Vidíte toho mnohem víc. Když si koupíte vstupenku na hodinu před západem slunce, užijete si světlo, západ, stmívání i tmu s výhledem na Marínu i na hotel Atlantis.

✅ ABROU PO CREEKU – malé loďky (abry), které převážejí lidi za 1 dirham přes vodu zná každý turista. Ale pokud si chcete dopřát plavbu po zálivu až k Al Maktoum bridge, můžete. Za cca 180,- Kč poplujete tam a zpátky skoro hodinu.

✅ AL MAMZAR BEACH PARK – klidné místo u moře, několik zátok s pěknými plážemi, kde budete skoro sami a neuslyšíte ruštinu. Je to trochu z ruky, ale jezdí tam busy c16, c21 a pokud budete v hotelu v Deiře, většina z nich tam vozí svoje hosty shuttlebusem.

✅ SOUK MADINAT JUMEIRAH – trhů, neboli souků jsou v Dubaji desítky. Jeden z nejhezčích je v umělé laguně blízko ikonického hotelu Burj al Arab. Můžete se procházet pod nádherně zdobenými stropy místního bazaru, sedět v kavárně nad lagunou nebo si vychutnat fantastické jídlo v jakékoliv z místních restaurací.

✅ WINGS of Mexico Statue – nejen, že se vyfotíte se zlatými křídly a věží Burj Khalífa za zády… díky tomuhle místu obejdete celý “bazén” a dostanete se na místa, odkud se věž nejlépe fotí. Třeba od hotelu Palace Downtown.

A když se vám nebude chtít chodit po městě, můžete na vyjížďku do pouště, na novou promenádu La Mer nebo jet nadzemním metrem z jednoho konce města na druhý. Vaše nohy si odpočinou a uvidíte většinu města .

Kontaktujte mě