NETURISTICKÁ MÍSTA V BERLÍNĚ

TENTOKRÁT mám pro vás NĚKOLIK TIPŮ ohledně méně turistických míst, tentokrát v BERLÍNĚ.

Spočítali jste si někdy, kolik hlavních měst světa začíná na B? Dvacet!

Jedno z nich je Berlín, město nám velmi blízké nejen historií. Na gymplu jsem měla němčinu a strašně jsem ji nesnášela. Pak jsem ji vzala na milost a docela mi dělá dobře, když si dokážu v Rakousku nebo v Německu objednat, nebo říct co „Ich möchte“ .

Město má bohatou historii, která sahá do středověku a zahrnuje dobu Pruské říše, nacistické období, studenou válku a sjednocení Německa. Turisté běžně navštěvují historické památky, jako je Braniborská brána, Muzeum židovské historie a Berlínský dóm. Slavný Muzejní ostrov teď čeká kompletní rekonstrukce, tak si pospěšte.
Poslední roky se Berlín stává místem s kreativní a inovativní atmosférou. Přitahuje umělce, podnikatele a aktivní jedince, kteří tvoří nové trendy a projekty. No a kam tedy MIMO turistická místa?

Tady je mých 5️⃣ :

✅ MAUERPARK – park vybudovaný na místě bývalé Berlínské zdi je oblíbeným místem Berlíňanů. Každou neděli se tady koná trh s vintage věcmi, hraje živá hudba a předvádí se pouliční umění. Můžete si zde také zahrát petanque nebo se projít krásnými zahradami.

✅ RADIALSYSTEM V – toto kulturní centrum je umístěno v bývalé vodárně u řeky Sprévy. Nabízí širokou škálu uměleckých a kulturních akcí, včetně tanečních představení, koncertů, divadelních her a výstav. Má také restauraci s výhledem na řeku a budete – li pařit až do rána, čeká vás nádherný východ slunce.

✅ TEUFELSBERG – je umělý kopec v západní části Berlína, který byl vytvořen troskami z druhé světové války. Na vrcholu kopce se nachází opuštěné komunikační stanoviště, které místní umělci využívají k graffiti a street artu. Toto místo nabízí krásný výhled na město.

✅ JEZERO WANNSEE – oblíbené výletní místo, kam lze dojet S-bahnem i autobusem z centra města. Kromě pláží a veřejných lázní se můžete projet lodí po jezeře a obdivovat nádherné vily ukryté mezi stromy. Spousta z nich patřila dříve nacistickým pohlavárům a slavným hercům.

✅ DEUTCHES TECHNIKMUSEUM – společně s nedalekým Science Spectrem se řadí k těm nejzajímavějším ve městě. Nachází se blízko stanice metra Möckernbrücke, kde teče nádherný Landwehr kanál. Plují tu výletní lodě a malé motorové čluny, které si tu krátí cestu do Sprévy.

❗ A navíc JEDEN TIP NA typickou dobrotu: Konnopke’s Imbiss, Schönhauser Allee 44b: tento stánek existuje už od roku 1930 a nabízí autentickou berlínskou pochoutku – currywurst .

Kontaktujte mě