NETURISTICKÁ MÍSTA V BENÁTKÁCH

Co takhle NĚKOLIK TIPŮ ohledně neturistických míst, tentokrát v italských BENÁTKÁCH.

Benátky jsou moje „manželská“ srdcovka. Město, kde mě po měsíční známosti chtěl můj (budoucí) muž požádat o ruku. Romanticky. Na mostě Rialto. Potřebovala jsem tak strašně čůrat, že si to při pohledu na hysterku pobíhající sem a tam, rozmyslel .

Od té doby už je normální, že si dojdete na záchod do nejbližší restaurace a možná po vás ani nebudou chtít zaplatit. Taky můžete použít jedny z osmi veřejných WC ve městě (dokonce je na ně i sleva v rámci Citypassu.

Není moc romantičtějších ❤️ měst, než jsou Benátky, a ať už do nich pojedete v rámci cesty po Itálii, nebo poletíte cíleně na pár dní, určitě si je užijete. To, že se Benátky potápějí, se říká už desítky let. Radnice zredukovala počet zaoceánských lodí, což sice pomáhá, ale úspěšnost projektu Mojžíš (proti záplavám) je 50/50. Tak s návštěvou neotálejte.

Piazza San Marco, gondoly na kanálech, Most vzdechů, pláž na Lido, Casa d’Oro, Ponte Rialto, rybí tržnice… Jsou tady vůbec nějaká místa, kde se nebudete prodírat davem turistů? To víte, že jsou .

Tady je mých 5️⃣:

✅ SAN GIORGIO MAGGIORE – malý ostrůvek je nejfotografovanějším místem z Riva degli Schiavoni. Na ostrově je kostel, ve kterém najdete pár skutečných skvostů (Poslední večeře od Tintoreta, např.). Málokdo však zamíří do zvonice a to je škoda, protože výtahem jste za chvíli nahoře a máte celé město jako na dlani.

✅ TORCELLO – v rámci půldenního výletu po okolních ostrovech (Murano, Burano) přidejte ještě tenhle. Trajektem z Burana jste za pár minut tam, kde se začaly psát dějiny benátské laguny, tedy v 5. století. Vykopávky, kostel Santa Maria Assunta a studené shakerato v zahradě restaurace Villa 600 stojí za to.

✅ SAN PIETRO DI CASTELLO – dojdete-li po Via G. Garibaldi (kanál, který nechal zasypat Napoleon) až na konec a pak uličkami směr Arsenál, ocitnete se na malých náměstí s domky, kde bydlí jen starousedlíci. Dvěma mosty se dostanete na romantický ostrůvek s kostelem a věží Sv. Petra. Jezdí sem i vaporetta 4 a 5.

✅ SQUERO di SAN TROVASO – v blízkosti kostela se nachází jediná výrobna a opravna gondol v Benátkách ze 17. století, do které můžete nakouknout, když požádáte místní řemeslníky. Vstup z náměstí S. Trovaso.

✅ ROOF TOP BAR – Benátky nemají moc vyhlídek (kromě dvou campanil). Když se plácnete přes kapsu a zajistíte si stůl, budete mít město a Grand canal jako na dlani z hotelu  Ca‘ Sagredo Hotel. Hned se vám vybaví filmy Casino Royal nebo Cizinec.

Kontaktujte mě