NETURISTICKÁ MÍSTA V BARCELONĚ

NĚKOLIK TIPŮ ohledně neturistických míst, tentokrát v BARCELONĚ.

Do Barcelony jezdím tak po čtyřech, pěti letech. Pořád doufám, že jednou tu Sagradu Familii uvidím dostavěnou (od roku 1994, kdy jsem tam byla poprvé, s tím přece jen trochu pohnuli ). Nejlepší zakázku, kterou jsem ohledně Barcelony dostala, bylo zajistit tátovi mojí kamarádky lístky na zápas FC Barcelona – Real Madrid, letenku a dvě noci v hotelu s programem, který by ho prý nenudil . Byla to fuška.

Tohle město mám fakt moc ráda, GUADI byl génius a barcelonské tapas a pinchos stojí za to, abyste si tam na prodloužený víkend zaletěli.

Tady je mých 5️⃣:

✅ CIUTADELLA PARK – poněkud opomíjená, ale krásná zahrada s jezírky, sochami a voliérami s ptáky. Většina lidí míří do Güell parku nebo na Montjuïc (což není špatně). Nejlepší vstup je bránou z Pg. de Pujades.

✅ BLAI 9 – úžasný tapas bar s desítkami druhů pinchos (velké jednohubky se spoustou dobrot), počítají se špejle nebo napichovátka, které na talíři zůstanou, podle toho pak na konci platíte. Cena kolem 2 eur za kus.

✅ PLATJA D‘ OCATA – každý zná jako hlavní pláž městskou Barcelonetu. Ale když popojedete příměstským vlakem na východ od města, čekají tam na vás kousky malých pláží, kde bývá minimum lidí, čistý jemný písek, teplé moře, bar s nabitou lednicí a třeba i volejbalové hřiště.

✅ MERCAT de Santa Caterina – tržnice, která se může směle rovnat s tou nejvyhlášenější, La Boqueria na La Rambla. Ale na rozdíl od ní má příjemnější ceny a chodí sem hlavně místní, takže má „neturistickou“ atmosféru.

✅ CASA VICENS – první Gaudího dům. Trochu mimo zájem turistů, kteří dávají přednost Casa Batló nebo Casa Milà (Pedrera). Tenhle dům navrhl třicetiletý Gaudí pro továrníka Vicense a je přístupný veřejnosti teprve sedm let.

Ať už budete v Barceloně obdivovat uličky starého města, světelnou show Magické fontány nebo procházet muzea, dávejte si pozor na svoje věci. Otevřená pusa v úžasu nad ukradenou taškou nebo batohem je tady běžným jevem .

Kontaktujte mě