NETURISTICKÁ MÍSTA V APULII

I dnes mám pro vás NĚKOLIK TIPŮ ohledně méně turistických míst, tentokrát v italské APULII.

Přivedla mě na to moje klientka, která potřebovala s něčím poradit.
Vždyť nemusím psát jen o městech, ale třeba i o lokalitách.

A právě PUGLIA (neboli Apulie) je ideální pro návštěvu právě v tomhle období. Teploty kolem 23, v moři se dá ještě koupat, v restauracích se podávají právě sklizené dobroty, o vínu ani nemluvím. Výhodou jsou přímé lety z Prahy do Bari, nízké ceny ubytování, jídla, ale třeba i půjčení auta. Místa jako Matera, Polignano e Mare, Monopoli, Locorotondo, každý zná, ale co místa trochu odlehčená od turistů?

Tady je mých 5️⃣ :

✅ CISTERNINO – historické město je známé pro své tradiční trulli domy a krásné kamenné uličky. Není tak oblíbené jako nejznámější Alberobello, ale právě proto je mnohem autentičtější. Leží v blízkosti místních vinic, kde můžete ochutnat místní vína a speciality.

✅ OSTUNI – „Bílé město“ známé kvůli svým bílým domům. Nachází se v kopcovité oblasti a nabízí úchvatné pohledy na okolní krajinu. Všude je jen bílá, modrá a tyrkysová barva a kaktusy na schodech. Můžete tady ochutnat tradiční apulijskou kuchyni, ale pamatujte, že většina restaurací otevírá až po 19. hodině.

✅ TRENI – úžasné městečko s malebným přístavem, které je asi hodinu severně od Bari. Není úplně neznámé (to asi ani nejde), ale vyplatí se sem jet hlavně na večeři. Málokde mají celé nábřeží obsypané restauracemi s rybími specialitami. Trani nabízí kombinaci historie, krásného pobřeží a autentické apulijské atmosféry, a může být ideálním místem pro relaxaci a prozkoumání východního pobřeží.

✅ CASTELLANA GROTTE – oblast známá pro své jeskyně, které jsou jedny z největších a nejkrásnějších v Itálii. Můžete si zde udělat prohlídku podzemního světa a obdivovat úžasné krápníky. I v okolí je několik „děr“, ke kterým se dá dojet autem a vyfotit si tady úžasné snímky.

✅ BAIA DEL TURCHI – krásná pláž v regionu Salento na východním pobřeží Apulie, poblíž města Otranto. Je známá svým jemným pískem a azurovým mořem. Pláž je obklopena stromy a stínem, což ji dělá ideálním místem pro odpočinek a koupání. I když není úplně tajná, stále je to méně turisticky navštěvovaná lokalita ve srovnání s některými hlavními plážemi v regionu.

❗ A navíc JEDEN TIP NA super restauraci: GALLO RESTAURANT, Via Statuti Marittimi, 48/50, Trani. To se nedá ani popsat … .

Kontaktujte mě