Lovíte rádi „LEVNÉ LETENKY?“

Na sociálních sítích jsou v poslední době stovky lidí, kteří sdílejí tipy na levné letenky (většinou za „dej mi follow“). Není jich zase tolik (těch letenek, myslím), protože všichni od sebe „opisují“ .
Jasně, určitě je prima letět za 20 € do Madridu nebo na Kypr, do Benátek apod. Bohužel výhodnost těchto letů má několik úskalí:

Rozumné (dostupné a kvalitní) ubytování je v těchto lokalitách vybukované, zbývají většinou ležáky. Můžete to risknout a rozhodnout se 3-4 dny před termínem hledat na Booking.com, Agoda.com, Hotels.com nebo přímo na stránkách hotelů (strašná práce). To se totiž většinou ruší zarezervovaná místa (aby lidi neplatili storno poplatky) a můžete narazit na akční LM ceny.

Letenky vypadají lákavě dokud si neuvědomíte, že jsou úplně „holé“. A na pár dní dovolené vám sice budou stačit plavky, kraťas, sandály, košile a pár triček, ale do tašky 40 x 30 x 20 se vám to nevejde a jakýkoli „přesah“ se u odletu trestá velmi vysokým poplatkem. Takové ty řeči, že to nekontrolují, napíše člověk, kterému to dvakrát prošlo. Naopak. Tohle jsou peníze, které si velmi ráda vezme letecká společnost navíc. Takže to bude chtít aspoň příruční kufřík. Nekupujte letenky v kategorii „s příručním zavazadlem“ nebo „standard“. Kupujte BASIC a zavazadlo přidejte až v úplně posledním kroku, vyjde vás to mnohem levněji.

Neřešte sedadla, je to zbytečné. Asi vydržíte sedět hodinu dvě vedle někoho jiného. Kdyby došlo k tomu, že vás rozdělí (dělává to hlavně Ryanair), vždycky můžete požádat někoho z cestujících, ať si s vámi vymění místo. Taky se dost vyplatí počkat s online check-in na pár hodin před odletem. Většinou se check – in spouští 24 hodin před odletem, všichni se na to vrhnou, aby měli jistotu místa. A letadlo se obsazuje odzadu. Takže dám krk na to, že vyfasujete 23A a 26E, třeba. Pár hodin před odletem dostanete místa většinou! vedle sebe a vpředu. Jen POZOR! Online check-in zavírá 3 hodiny před odletem, ať to neprošvihnete. Odbavení u přepážky na letišti si u nízkonákladovek pěkně zaplatíte (a ne málo).

Levné letenky jsou prima, ne že ne. Ale než je koupíte, možná by stálo za to mrknout nejdříve na ubytování, zda se vám taková cesta nakonec neprodraží.

A pořád musíte počítat i s tím, že neodletíte. Postcovidová doba zahýbala s leteckou dopravou neuvěřitelně. Spousta spojů se ruší, v lepším případě jsou velká zpoždění. A to, že vám zaplatí kompenzace, je hlavně teorie. Slibem nezarmoutíš a praxe vypadá bohužel jinak .

Kontaktujte mě