Kapský Poloostrov

Překvapení pod Stolovou Horou
vinice Van Graaf, Kapský poloostrov

Jste pár nebo čtyři přátelé, kteří nechtějí ani do velkého města, ani lézt po horách, ani se válet u moře? Chtějí aktivní dovolenou, každý den na jiném místě, každý den ochutnat jiné jídlo, jeden den u moře, druh den v kopcích, třetí v přístavu, čtvrtý v národním parku… Tak to je přesně pro vás Jihoafrická republika. Ale ne severovýchod s hlavním městem, ale jihozápad. Kapsko a jeho kouzelné okolí.

Pod majestátní Stolovou horou se rozkládá příjemné město s historickým centrem, barevnými domky čtvrti Bo Kaap a nádherným přístavem, ze kterého je největší zábavou pozorovat chuchvalce bílé mléčné mlhy a mraků, které se přes Stolovou horu mírně převalují. Podotýkám, že od stolu jedné z báječných restaurací je ta podívaná obzvlášť „chutná“. A okolí Cape Townu je ještě zajímavější. Malá i velká vinařství, nádherné hory, krásné pláže s blankytnou vodou (ale strašně ledovou), kolonie tučňáků a pštrosů, Mys Dobré naděje, botanická zahrada, malá koloniální městečka Franschhoek a Paarl a také safari. 

V oblasti Kapského poloostrova je několik soukromých rezervací, které sice velikostí nemohou konkurovat Krugerově parku, o to větší je tam ale šance vidět „velkou pětku (slon, buvol, nosorožec, lev a levhart).  Tady ji máte jako na dlani, za svítání i při západu slunce.A dva dny v krásném resortu s bazénem a fantastickým jídlem je třešničkou na dortu celého výletu na jih Afriky.

Kontaktujte mě