Bali

V chatičkách i v pětihvězdě
čajové plantáže, Bali

Na Bali teď jezdí každý! No vážně, od té doby, co tam pár Čechů zakotvilo natrvalo a na sociálních sítích sdílejí fotky z ráje, chce to každý vidět. Letenky se dají sehnat za 15.000,- Kč, pak se člověk přesune taxíkem do Kuty, tam propaří pár večerů a nocí, pak se přesune do Ubudu, kde polovinu času prospí a posledních pár dní skončí někde na pláži, kde se kvůli odlivu nedá půl dne koupat. Bude to levné, bude to rychlé a pravděpodobně to nebude stát za nic. Bali nemá nejhezčí moře ani nejhezčí pláže.

Ale má nádherné chrámy, pralesy, zapomenuté pláže s černým pískem, útesy a zálivy, pár sopek, rýžová pole a báječné jídlo. Pokud se vyberou opravdu hezké lokality a kvalitní hotely, vymyslí se dobrý a vyvážený program (včetně návštěvy okolních ostrovů) a cestou tam se stavíte na pár dní třeba v Kuala Lumpur, Hong Kongu nebo v Singapuru, bude to pro vás nezapomenutelná dovolená. A to i tehdy, když se odvážíte půjčit si skútr a poznávat ostrov na dvou kolech. Nebo jen na kolech. Přinejhorším na dvakrát dvou kolech :-), i když místní potvrzují, že auto je lepší si pronajmout i s řidičem, a využít jeho znalosti prostředí (cca 50 euro za den). Třeba já odvahu sednout si na skútr nemám (musíte mi to pak vyprávět).

Dokážu vám vymyslet a naplánovat cokoliv, zařídit trajekty, rezervovat loďku, domluvit instruktora potápění nebo kuchaře, co vás naučí místní Nasi Campur.

Kontaktujte mě