Zážitky

Adrenalin nebo relax
let vrtulníkem, Nový Zéland

Jaká by to byla dovolená bez výletu lanovkou na nejvyšší kopec, bez plavby výletní lodí, bez návštěvy zábavního parku nebo naopak bez půl dne ve vyhlášeném wellnessu? Počítejte s tím, že není nic dražšího, než zážitky.

Třeba ten kulinářský. Chcete v Paříži do restaurace pyšnící se michelinskou hvězdičkou? Připravte si 200 euro na osobu a možná budete i zklamaní. Londýnské „oko“ vám ukáže z výšky Temži, Big Ben, nábřeží a dohlédnete opravdu daleko, ale cena 700,- Kč není nejnižší. Speciální výstavy ve vídeňské Albertině už stojí běžně 16 euro. Je hodně těžké rozhodnout se, co absolvovat a co naopak vynechat. A nejhorší jsou ty fronty. Proto se často kupují vstupenky s tzv. „fast track“, přednostním vstupem. Třeba na Eiffelovku nebo do Vatikánských muzeí. A i tady si musíte dát pozor. Jedna agentura vám to na internetu nabídne za 28 euro, druhá za 33 a třetí za 38. Je v tom rozdíl?

Většinou ne a od toho je dobrá právě ta osobní zkušenost. Na druhou stranu: Eiffelka je klasika a chce na ni každý, ale těch lidí.  A fronta i se vstupenkou koupenou předem? Jestli na ní netrváte, Tour de Montparnasse je možná lepší zážitek. Je výhled z Campanily na náměstí Svatého Marka v Benátkách ten nej? Znám lepší. Levnější, krásnější a bez front. A když už jsme u Benátek … jednotná cena 100 euro za 40 minut v gondole? Stojí to za to? Co myslíte?

Kontaktujte mě