Ne každá levná letenka je opravdu výhodná, byť se Google super slevovými nabídkami jen hemží. New York za 8.000,- Kč, no nekupte to. Ale když nabídku rozkliknete, většinou vám to nabídne jeden naprosto nereálný termín. Nebo sedmihodinovou pauzu při přestupu v Madridu. Chybové letenky umějí sehnat borci, co sedí nad notebookem 22 hodiny denně. A to já nejsem. Protože vím, že nezáleží jen na ceně, ale taky na kvalitě společnosti, časech a podmínkách.
Zahraniční zprostředkovatelé jako Tripsta nebo Mytrip jsou sice levnější než Student agency nebo Pelikan, ale jakákoliv komunikace s nimi vás bude stát peníze navíc. A když s nimi budete něco řešit, tak stejně moc nevyřešíte. To samé se týká vymáhání náhrad za letenky. Většinou nekomunikují… Vyhledávačů jsou na internetu také desítky, takže najít dobrý spoj není nic složitého. Ale bude vám na přestup v Dubaji stačit hodina? Nebo v Miami dvě hodiny? A musíte mít kvůli tomu vízum ESTA? Jak dlouho trvá přesun z Terminálu 3 na Terminál 5 v rámci londýnského Heathrow? Dá se při přestupu v Istanbulu využít osmihodinové pauzy a jet do města? Jak je to vlastně s palubními zavazadly? Platí na zrušený let cestovní pojištění?
Tohle všechno jsou otázky, jejichž zodpovězení je důležité právě při výběru vhodné letenky. A takovéhle otázky vám žádný vyhledávač nepoloží :-).