Itineráře

Obecné i podrobné programy
auta v Havaně, Kuba

To je kapitola sama pro sebe. Všichni chceme cestovat co nejlevněji (i já, samozřejmě :-)). A pak vyjdete z letiště a je to tady: taxikář neví, kolik by měl chtít za cestu do hotelu, nejlépe všechno, co máte. Autobus do centra … ale kde je zastávka? A kupujou se lístky uvnitř nebo někde v hale? A staví to kde? Co je to za tyhle malé autobusy? To je taky nějaký shuttle? Z hotelu sice psali, že zajistí vlastní auto, to ale vyšlo ještě dráž než taxík. Tak co si máte vybrat !?!

Uznávám, že vyhodit někdy i tisícovku za taxík, je hrozný. Ale s kufrem do tuk tuku? To vás ani nevezmou. Jste po deseti hodinách v letadle, utahaní, nevyspalí a ještě pobíhat po letišti a hledat, kam a kdy co jezdí… Znám většinu letišť. Vím, že je příjemný autobus v Římě a nemusíte utrácet za Leonardo Express (pokud nechcete). Že z JFK v New Yorku je nejjednodušší a nejrychlejší cesta na Manhattan metrem. Že v Bangkoku už vede trasa metra přímo do města a nemusíte platit 700,- za taxík. To samé v Dubaji. Ale třeba v Petrohradu musíte nejdříve maršrutkou, jinak se k metru nedostanete. V Istanbulu se vyplatí sdílený minibus. A jezdí vůbec městská doprava po půlnoci?     

Další věc: stop over. Na co si dát pozor, kde jsou na letištích místa s lehátky, jaké obchody jsou otevřené … to všechno je dobré vědět. Ode mě.

Kontaktujte mě