Skotsko

Tisíc odstínů zelené
St. August, Caledonian canal, Skotsko

Chcete 25.000 liber? Žádný problém. Přineste důkaz o existenci Lochnesské příšery :-). My jsme se na Caledonian kanál nevydali kvůli odměně, ale kvůli videu, které jsme viděli na internetu. Cesta do Skotska je trochu složitější než autem do Anglie, ale při troše dobré vůle se to s jedním kufrem na osobu zvládnout dá (letadlem, samozřejmě).

Caledonian kanál spojuje několik skotských jezer (včetně Loch Ness) a končí v moři u Fort William. Počet lodí na kanále je přísně regulovaný, možná i proto jsou lodě té nejvyšší třídy, stavěné na případné vysoké vlny, perfektně vybavené, komfortní a taky pěkně drahé. Ve dvou bychom si to nemohli dovolit, ale přidali se k nám naši přátelé, takže jsme společně letěli do Inverness, odtud je to na kanál kousek, za týden jsme propluli jezera tam a zpět a letadlem zase domů. Snad kromě Holandska jsme měli vždycky krásné počasí, dokonce i tady. Pět dní plných slunce a tepla, to místní ani nepamatovali. A díky jednomu dni, kdy pár hodin lilo a foukal vítr tak, že nešlo ani přistát, natož zakotvit, jsme si užili i ty velké vlny na Loch Nessu. Ještěra jsme neviděli, zato ty nádherné hory Highlands ano. Včetně nejvyšší hory Skotska, Ben Nevis, kam se dá vyjet lanovkou. Příroda je tady úchvatná Jestli má někde zelená barva svůj smysl, tak tady. Stovky a stovky odstínů, přes které se přelévá slunce.

A v jednu chvíli jako byste zahlédli z kopců se řítícího se Williama Wallise se svými modře pomalovanými bojovníky. Svoboda je cítit z celého Skotska a Highlands vám zůstane pod kůží navždy.

Kontaktujte mě