New York

Nekonečná energie mrakodrapů
IMG_0807

Pokud máte rádi velká multikulturní města, kde je vše, na co si jen dokážete vzpomenout, je New York to pravé. Město plné energie, spěchajících úředníků i líně se potulujících zevlounů, město plné světel, hluku, taxíků v pěti pruzích, město ticha, klidu a zeleně svých parků, město vůní kávy a „donuts“, město, které nikdy nespí.

A také město, kde vaši peněženku provětrá bydlení, jídlo i atrakce, a to nemluvím o tom, že kdo vejde kdekoliv do jakéhokoliv obchodu s oblečením nebo botami, neodejde s prázdnou. Nejlevnější jsou na celé cestě paradoxně letenky, které teď stojí kolem 12 – 13.000,- Kč. Ale i New York se dá pořídit za rozumné ceny, když se vybere správný hotel na správném místě (moje oblíbené strategické místo je u Queensboro bridge, odkud je to na Manhattan kousek), koupí se vstupenky v předstihu a ušetří se čas na perfektně sestaveném programu.

A pak … ten úžasný výhled z nově postavené Freedom Tower (One World Trade Center), projížďka lodí kolem Manhattanu, let vrtulníkem nad Sochou svobody, baseballové utkání Yankees nebo muzikál na Broadwayi, to jsou zážitky k nezaplacení (na ostatní je tu MasterCard). A když je budete sdílet se svými nejbližšími nebo dokonce s rodinou, budou to zážitky jedny z nejhezčích.

Kontaktujte mě